Porota na súde v Los Angeles vo štvrtok rozhodla o tom, že je muž (43) z prezývkou „Hollywoodsky rozparovač“ vinný z krvavých a brutálnych vrážd dvojice žien a tiež z pokusu o vraždu tretej. Ku všetkým zločinom došlo počas uplynulých siedmich rokov. Jedna z mŕtvych bola bývalá priateľka slávneho amerického herca Ashtona Kutchera.

Michael Gargiulo bol obvinený z vraždy dvadsaťdvaročnej Ashley Ellerinovej v jej hollywoodskom dome v roku 2001 práve v noci, kedy sa mala stretnúť s Kutcherom, ktorý svedčil na súde.

Gargiulo bol tiež obvinený, že v roku 2005 zavraždil tridsaťdvaročnú Máriu Brunovú a v roku 2008 sa pokúsil zavraždiť Michelle Murphyovú. Tá sa však bránila a prinútila útočníka k tomu, že sa sám omylom porezal. Práve stopy krvi viedli ku Gargiulovmu dolapeniu. Na súde Murphyová vystupovala v úlohe korunnej svedkyne. Gargiulo počas čítania verdiktu poroty ľahostajne sedel na lavici obžalovaných.

Porota súdu v Los Angeles má ešte zvážiť, či Gargiulo bol v okamihu spáchania zločinov príčetný, než súd rozhodne o výške trestu.

Vražda Virginie Rappeovej otriasla Hollywoodom

Žalobca Dan Akemon vykreslil obžalovaného ako „sériového vraha, chladného ako kameň, ktorý si zo žien urobil terč“ a svoje obete „zbesilo zabíjal nožom“; Ashley Ellerinovej zasadil 47 rán nožom v chodbe pred kúpeľňou, Brunová, ktorá bývala jeho susedkou na predmestí El Monte, bodol v spánku 17-krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žiadny dôkaz prítomnosti ich klienta na mieste dvoch vrážd. A že zrejme mnohopočetné porucha osobnosti mohla spôsobiť útok v roku 2008 proti Murphyovej, ktorá zranenie prežila. Gargiulo spáchania vrážd poprel.

Brutálne vraždy hollywoodskych hviezd /1/

 Zavraždenú našla jej  spolubývajúca 

Kutcher, bývalá hviezda televízneho programu „Dva a pol chlapa“, na súde v máji vypovedal, že v roku 2001 dorazil k hollywoodskemu bungalove Ashley Ellerinovej potom, čo si s ňou dohodol schôdzku. Dom bol vraj rozsvietený, ale zamknutý. Vtedy dvadsaťtriročný Kutcher sa pozrel oknom dovnútra a pomyslel si, „že sa na koberec vylialo červené víno“. Kutcher odišiel a zavraždenú Ellerinovú našla jej spolubývajúca.

Prokurátori sa domnievajú, že Gargiulo už v roku 1993 zavraždil osemnásťročné dievča v okolí Chicaga. Podľa agentúry Reuters sa očakáva, že Gargiulo bude neskôr vydaný do štátu Illinois, aby sa zodpovedal aj z tohto zločinu.