Bankový lupič sa 11 rokov sa skrýval! Zradilo ho vlastné zdravie, z nemocnice išiel rovno do cely

612

Viac ako 11 rokov sa skrýval Poliak (63), po ktorom kvôli vylúpeniu banky, vyhlásila pátranie ostravská polícia. Muž žil s novou identitou. Osudným sa mu stali zdravotné problémy, vo februári na Klatovsku skolaboval a bol dlhší čas v bezvedomí.

K spolujazdcovi z osobného auta v bezvedomí privolali ľudia záchrannú službu v polovici februára. Zdravotníci muža oživovali a potom ho previezli letecky do plzenskej fakultnej nemocnice.

„Muž bol v bezvedomí a nekomunikoval s okolím niekoľko týždňov. Vzhľadom na zdravotný stav nebolo možné overiť jeho totožnosť,“ uviedla policajná hovorkyňa Dana Ladmanová.

Krádež storočia ani po 14 rokoch nedáva kriminalistom spať. Zlodej František Procházka (47) je dodnes nezvestný.

 Klamstvo nebolo ako  overiť 

Keď sa pacientovi urobilo lepšie a zdravotníci ho previezli do nemocnice v Klatovoch, začali kriminalisti zisťovať jeho totožnosť. Falošné meno, ktoré na Klatovsku používal, sa nepodarilo overiť.

„Policisti vykonávali vyšetrovanie na rôznych miestach, ale nepodarilo sa overiť jeho identitu,“ podotkla Ladmanová.

Po vylúpení banky nastúpil páchateľ na MHD, kde ho zatkli

 Z nemocnice do  cely 

Nakoniec zistili, že neznámy muž je hľadaný cudzinec. Keď ho lekári na začiatku tohto týždňa prepustili z nemocnice, policajti ho hneď odviezli do cely a potom odovzdali kolegom do Ostravy.

Hľadaný muž je Poliak, po ktorom ostravská polícia pátrala kvôli prepadnutiu banky v Ostrave-Mariánskych Horách v marci 2011.

Gang okradol české banky a poisťovňu o 56 miliónov euro! Policajti obvinili štyroch členov gangu

 Vyhrážal sa  granátom 

„Podozrivý pristúpil k prepážke, zamestnankyni predložil papier s textom, ktorý ženu nabádal na vydanie peňazí pod hrozbou použitia granátu. Pokladníčka preto v obavách vydala bankovky rôznych nominálnych hodnôt,“ popísala vtedy policajná hovorkyňa Gabriela Holčáková. Ulúpil rádovo tisíce korún. Už vtedy cudzinec vystupoval s dokladom na iné meno.

Lovci lebiek po 20 rokoch chytili muža, ktorý oklamal televízne Bingo a „zarobil“ skoro 30 miliónov.