Batman, voláme ťa. Obyvatelia Marseille už majú dosť pouličného zločinu

597

Zúfalí ľudia z Marseille už nespoliehajú na políciu a radšej volajú do ulíc superhrdinu: „Batman, zachráň nás.“ Násilná kriminalita tam v poslednej dobe narástla vraj do kritickej miery. A táto recesistická kampaň na to má upozorniť.

Združenie rozladených obyvateľov Marseille odštartovalo kusavou iniciatívu, ktorá má radným pripomenúť, aby začali niečo robiť so zločinom v uliciach. Inak vraj Francúzom z druhého najväčšie mestá krajiny pomôže už jedine komiksový lovec zloduchov so znakom netopiera na hrudi.

Vznikla preto petície nazvaná „Un Batman pour Marseille“ (Batman pre Marseille), ktorá reagovala na mimoriadne pondelkové zasadnutie šiestich členov vlády. Vraj bolo opäť nejasné a neprinieslo žiadny výsledok. Informuje o tom stanica France 24.

„Je to stále to isté – keď sa im to hodí, tak sa politici zaujímajú. Potom sa ale polovica z nich vráti do Paríža a druhá na to zabudne,“ tvrdí hovorca skupiny Jean-Baptiste Jaussaud. „Už nám sľubovali viac policajtov, dokonca navrhovali, že pošlú armádu. Za chvíľu snáď budú volať Batmana! „

Podľa združenia okolo petície za Batmana chýba politikom vhľad do problému. Marseille v posledných rokoch zažilo mnoho prestreliek, ktoré súviseli s obchodom s drogami.