Už piatu obeť si pripísal cyperský sériový vrah, ktorý na ostrove bez povšimnutia vyčíňal niekoľko rokov. Policajti z jazera vytiahli kufor, zrejme s telíčkom dieťaťa. Tridsaťpäťročný vojak z povolania sa k vraždám priznal. Na svedomí má mať celkom sedem obetí, policajti ale zatiaľ našli len päť tiel.

Kufor vytiahli potápači z jazera na západ od hlavného mesta Nikózia týždeň po tom, čo v rovnakom jazere objavili iný kufor s rozrezanou ženou. Panujú obavy, že novo nájdené pozostatky patria dieťaťu. „Našli sme rozrezané telo. Nemožno ho identifikovať a museli sme ho odviezť do márnice pre ďalšie vyšetrovanie,“ uviedol k nálezu policajný úradník.

K vraždám sa priznal tridsaťpäťročný armádny kapitán, ktorý bol koncom apríla vzatý do väzby. Na svedomí má mať päť dospelých žien a dve maloleté dcéry dvoch z nich. Podľa cyperskej tlačovej agentúry polícia verí, že v kufri bolo telo jednej z mŕtvych dievčat. Má sa za to, že štyri zo zavraždených pochádzali z Filipín, vrátane matky a jej šesťročnej dcéry. Ďalšími obeťami by mali byť matka s osemročnou dcérou z Rumunska a žena z Nepálu.

Sériový vrah zostrelil ministra! Medzi jeho obeťami boli aj malé dievčatká

Polícia oznámila, že získala dve vyhotovené priznania od podozrivého, ktorý sa zoznámil so ženami cez internet. Väčšinou pracovali ako gazdiné a zmizli medzi septembrom 2016 a augustom 2018. Páchateľ vypovedal, že telá troch zo svojich obetí dal do kufrov a hodil do jazera na mieste zaplavenej bane. Pozostatky jednej z obetí boli nájdené v blízkosti v zaplavenej šachte.

Cyperská polícia kvôli hroznému prípadu zožala ostrú kritiku verejnosti. Bojovníci za práva prisťahovalcov na Cypre obviňovali políciu, že nekonala, keď dostala informáciu o zmiznutí cudziniek. Polícia oznámila, že vykoná audit prípadných pochybení pri vyšetrovaní tohto zrejme prvého prípadu sériových vrážd na Cypre.

Najväčší sériový vrah Nemecka, ktorý má na svedomí minimálne sto ľudí v utorok predstúpil pred sudcu

V piatok potom cyperský prezident Nikos Anastasiadis odvolal šéfa cyperskej polície Zachariáš Chrisostomua so zdôvodnením, že hlava akékoľvek organizácie musia niesť zodpovednosť za konanie svojich podriadených. „Očividne nedbalosť či zlyhanie policajtov pri vedení vyšetrovania zrejme prispela k odporným zločinom, ktoré otriasli cyperskou verejnosťou,“ uviedol najvyšší predstaviteľ tohto malého ostrovného štátu. Deň predtým rezignoval na svoj post tiež minister spravodlivosti Ionas Nicolaou.