Bezdomovec pomohol mladej žene, ktorá osamela na nočnej stanici. Tá pre neho na oplátku vybrala tisícky libier

1275

Mladá Britka chcela ísť po noci strávenej s priateľmi domov. Posledný vlak z Londýna do Milton Keynes jej ale ušiel, a ona tak ostala v nebezpečnom prostredí. Ku všetkému mala ešte vybitý mobil. Bolo jej do plaču, keď tu ju oslovil bezdomovec Mark. Ten ženu zaviedol nielen do kaviarne s celodennou prevádzkou, ale tiež sľúbil, že ju ráno opäť vyzdvihne a odprevadí na stanicu.

Dvadsaťjedenročná Nicole Sedgebeer bola neznámemu mužovi vďačná, ale neverila, že si muž pre ňu ráno príde. Po piatej hodine sa Mark ale naozaj objavil a cez celú ulicu utekal, aby Nicole ešte stihol. Podľa dohovoru ju potom odprevadil k autobusu. Mladá žena si s ním na pamiatku urobila selfie. Doma sa ale rozhodla k ešte ďalšiemu kroku.

Z hrdinu ničomníkom? Bezdomovec podľa polície pri teroristickom útoku v Manchestri namiesto pomoci kradol

Na crowfundingovej stránke vložila svoj príbeh a začala pre bezdomovcov vyberať peniaze. „Mark reprezentoval človečenstvo vo svojej najlepšej podobe. Ako naprostý cudzinec prišiel ku mne, aby mi pomohol. Každodenne pritom zažíva, že ho ľudia namiesto pomoci obchádzajú. Mark, si mimoriadny človek. Už nikdy nebudem pred bezdomovcom klopiť zrak a chcem niečo urobiť ako pre neho, tak i pre ostatných bezdomovcov na stanici Euston,“ píše tam tiež.

Doteraz sa jej podarilo vybrať už skoro 14 tisíc libier. A potom že dobro vymrelo.

Mysleli si, že sa pokúša spáchať samovraždu a chlapec lovil 100.000 eur z Dunaja