Muž si otvoril zubársku ordináciu aj bez vzdelania. Všetko podstatné sa naučil na YouTube

607

„Na čo chodiť do školy, keď sa všetko dôležité môžem naučiť z YouTube?“ povedal si najskôr muž z malajzijského Kuantanu a založil si svoju ordináciu. Na podvodníka sa však prišlo a musel zaplatiť tučnú pokutu.

Vďaka internetu sa môžeme naučiť mnohým zručnostiam. Sú však určité odbory, kde je stále potrebné roky učenia a školenia skúsenými odborníkmi. Napríklad zubarina. Dvadsaťpäťročný Mohamad Irwan Mohd Sudi bol však iného názoru a lekárskej práci sa naučil vďaka sledovaniu tutoriálov na YouTube a čítanie odborných časopisov.

Zubár vo Francúzsku mrzačil pacientov, za brutálne zákroky si odsedí osem rokov

Následne si otvoril kliniku v Perkampungan Inder Sempurna, kde niekoľko mesiacov ordinoval. V septembri ju chcel kvôli strachu z prevalenia podvodu zatvoriť. Ešte predtým ho ale odhalil jeden z pacientov, ktorý ihneď kontaktoval políciu. V následnom súdnom procese dostal Sudi pokutu vo výške viac ako 8 tisíc eur. K prihliadnutím k faktu, že vážne ohrozoval zdravie svojich pacientov, tak vyviazol vlastne celkom ľahko.

Teheránsky zubár znásilňoval v ordinácii atraktívne pacientky

Nie je to prvýkrát, čo v Malajzii k niečomu podobnému došlo. Pred desiatimi rokmi bol napríklad objavený falošný zubár, ktorý ordinoval takmer tri desaťročia. Zubnému remeslu sa vraj naučil vo vojne od poľného doktora.