Bezdomovec prišiel o väčšinu svojej tváre aj oči, keď mu ich zjedol nahý feťák! A ako napadnutý žije dnes?

8813

Muž bez domova Ronald Popp (74) zažil v roku 2012 dosť hororový zážitok. V spánku sa na neho vrhol zdrogovaný Rudy Eugene (†31) a zjedol mu 75% kože a podkožia z tváre. Pripravil ho tiež o oči a nos. Ako napadnutý Popp žije dnes?

Keď sa dostali na verejnosť správy o útoku nahého muža na bezdomovcov na chodníčku pri mestskej diaľnice v americkom Miami, začalo sa páchateľovi prezývať „Zombie z Miami“ a „Kanibal od cesty“. Ako sa neskôr zistilo, bol sfetovaný tzv. „Kúpeľovou soľou“, čo je druh syntetickej drogy, ktorá extrémne zvyšuje agresivitu.

„Kúpeľová soľ“ tiež skokovo prechodne zvyšuje telesnú teplotu, čo mal byť dôvod, prečo behal páchateľ po ulici nahý. Svedkovia tiež hlásili, že pred útokom ho videli hojdať sa na pouličné lampe.

Pofidérnú „slávu“ v médiách Eugene, pôvodom prisťahovalec z Haiti, síce získal, svoj život ale pri čine stratil, pretože ho zastrelil šokovaný policajt, ​​ktorého náhodní svedkovia k miestu privolali. Keď Eugene na policajtovej naliehavé výzvy, aby prestal divoko ožierať vedľa ležiacemu Poppyovi tvár, nereagoval, vytiahol zbraň a použil ju.

Kanibal Eduard svojich troch kamarátov opil zabil a zjedol! Poslali ho za mreže na doživotie

Bezdomovec po väčšinu času v krvavému počínanie útočníkovi nebránil, pretože mal bohužiaľ veľmi, ale skutočne veľmi tvrdé spanie. Začal chápať, čo sa deje, až keď bolo po všetkom a zastrelený páchateľ ležal v kaluži krvi vedľa neho. Sám mal hlavu zakrvavenú, chýbala mu kože a kusy mäsa na troch štvrtinách tváre. Bol nahý, rovnako ako útočník, ktorý ho v spánku vyzliekol.

Mesiac Popp strávil v nemocnici, kde sa zo zranenia intenzívne liečil, potom bol preložený do zariadenia pre dlhodobé liečenie. Zostal v ňom dodnes a má možnosť zostať tam pokojne až do konca života. A pretože sa Popp v zariadení celkom zabýval, o žiadnu inú variantu vlastne ani nijako nestojí, napísal web Daily Star.

Záhadné zmiznutie Michaela Rockefellera na ostrove kanibalov

Popp kvôli nezmyselnému útoku oslepol na obe oči, prišiel o ľavú očnú buľvu aj o nos. Zrak mu už síce nikto nevráti, koža sa ale za dlhé roky oproti pôvodnému stavu veľmi zlepšila, hoci zohyzdenie je stále viditeľné. Lekári mu ponúkli očné protézu a náhradu nosa, obe „veci“ ale Popp odmietol, že je vraj takto spokojný.

S výdavkami a starostlivosť o neho pomáha nadácia, ktorá vo verejnej zbierke na Poppa vybrala v prepočte vyše 80tisíc eur. V spoločnosti opatrovateliek sa Popp naučil hrať na gitaru, rád sa sestrami žartuje a medzi jeho najobľúbenejšie činnosti patrí počúvanie rádiových prenosov z basketbalových stretnutí.

Detská milenka kanibala sa vrátila do školy. Valeria (12) sa deťom chválila, že jedla ľudské mäso!

Proti už dlho mŕtvemu Eugeneovi vraj zášť necíti. „Jediné, čo som od neho počula, bolo, že si je vraj istý, že ten chlap mal vtedy veľa zlý deň,“ hovorí Adolfa Sigueová, ktorá v opatrovateľskom zariadení pôsobí ako vrchná sestra. Za to, ako vyzerá, sa Popp nehanbí, novinárskym návštevám znetvorený tvár ukazuje vždy bez akéhokoľvek zakrývania.

Stalinov hrozný experiment urobil z ľudí za desať dní kanibalov!

Zamestnanci zariadení o Poppeovi hovoria ako o spolupracujúcom a šarmantným pacientovi. S ľuďmi mimo múrov domova sa ale inak moc nestretáva. Jediný rodinný príslušník, s ktorým si občas zatelefonuje, je jeho sestra. Pretože ale telefón vo svojej izbe nikdy nedvíha, spája ich vždy niektorá zo sestier, ktorým Poppová sestra musí volať na mobil.