Brit požaduje miliónové odškodné od ženy, ktorá mu spôsobila opar

310

Nákladná psychologická terapia, život v permanentnom strachu a úzkosti a zhoršená zdravotná kondícia – taký osud stihol štyridsaťpäťročného muža z Londýna. Žena, ktorú poznal krátko zo zoznamky, naň preniesla opar.

Ženu, v prípade uvádzanej ako Jovanna Lovelace, stretol osobný tréner Martin Ashley Conway na zoznamke Meetup.com. Dvojica spolu bola v kontakte od mája 2019 a udržiavala spolu romantický vzťah. 4. júla toho istého roku sa stretla v Londýne, kde si okrem iného vymenila niekoľko bozkov. Až neskôr toho večera sa Conway dozvedel, že žena mala v tú dobu opar. „Nič som o tom nevedel, pretože som ho v živote nemal. Netušil som, ako veľmi je nákazlivý,“ uviedol Conway.

O dva dni neskôr sa u neho začali objavovať príznaky podobné chrípke. Na jeho ústach sa vytvorili vriedky, kvôli ktorým si nevedomý muž zavolal záchranku. V nemocnici sa dozvedel, že trpí jednoduchým oparom, ktorého vírus v sebe ponesie už navždy. Mužovi sa od tej chvíle údajne zmenil celý život. Bolestivé pľuzgieriky mu dokonca spôsobili panický záchvat.

Slniečko nahráva herpesu

„Niekoľko týždňov som nemohol jesť ani opúšťať byt. Bál som sa, že vonku chytím nejakú vážnejšiu chorobu. Nemôžem už ani jazdiť na bicykli, pretože sa bojím, že horúco a stres moju chorobu zhorší,“ vypovedá Brit, ktorý kvôli vzniknutej traumy musel vyhľadať psychologickú pomoc.

Namiesto pomoci vyhrážky a herpes: Slovenskom otriasa znásilnenie 14 ročnej terapeutom

S Lovelace sa nielen prestal vítať, ale tiež sa ju rozhodol zažalovať za vzniknutú ujmu. „Bol som naštvaný, nahnevaný a veľmi rozčarovaný. Chcel som spravodlivosť a vtedy som sa rozhodol, že voči nej podniknem právne kroky. Ako herpetická osoba mala morálne, etickú a právnu povinnosť informovať ma o rizikách, ktorým ma vystavila. Nebolo to moje slobodné rozhodnutie . Pobozkala ma, bez toho by ma informovala o svojom stave.“

Po svojej bývalej známosti teraz žiada odškodné väčší než 136 tisíc libier, ktoré by nielen pokrylo finančné straty spôsobené prerušením prác, ale tiež by Conwaya zabezpečilo odbornú terapiu až do jeho 79 rokov.

Usher ženu nakazil genitálnym oparom. Zaplatil jej miliónové odškodné

Žalovaná akúkoľvek vinu na mužovej traumatickom zážitku odmieta a celá žaloba je podľa nej len zneužívania súdu. „Nezmyselné a otravné,“ okomentovala to.