Tragédia sa odohrala v nedeľu na letisku Šeremetevo neďaleko Moskvy. V lietadle spoločnosti Aeroflot tam v plameňoch zomrelo 41 ľudí! Z horiaceho inferna sa podarilo utiecť iba 31 ľuďom. Jeden z cestujúcich Dmitrij Chlebuškin pritom údajne počas evakuácie svojím telom ľuďom bránil, aby sa dostali k núdzovému východu!

Chaos zavládol v nedeľu na medzinárodnom letisku Šeremetevo vzdialenom dvadsaťdeväť kilometrov od Moskvy. Lietadlo spoločnosti Aeroflot so sedemdesiattromi pasažiermi tam muselo núdzové pristáť. Stroj začal horieť. Pri nešťastí zomrelo štyridsaťjeden ľudí.

Cestujúci Dmitrij Chlebuškin, ktorý sedel na sedadle 10C, bránil svojím telom ostatným, aby sa dostali k núdzovému východu.

Vyšetrovatelia už našli čierne skrinky, však nie je jasné, čo nehode predchádzalo. Domnievajú sa však, že tragédiu spôsobil úder blesku, porucha či neskúsenosť pilotov.

 Tlsťoch  zablokoval ľuďom cestu 

Podľa svedectva preživších cestujúcich sa niektorí pasažieri správali priamo trestuhodne. Cestujúci Dmitrij Chlebuškin, ktorý sedel na sedadle 10C, bránil svojím telom ostatným, aby sa dostali k núdzovému východu.

Tragickou smrťou skončila miliardárka, jedna z najmocnejších žien sveta. V jej lietadlách zahynulo 249 ľudí!

„Ten tučný muž z videa, ktorý bol rozčúlený, že nedostane do štyridsiatich minút naspäť svoje peniaze, vzal svoj batoh z priehradky napriek tomu, že bránil prechodu ostatným ľuďom,“ povedal jeden zo svedkov. „Zachránil svoj batoh. A vyzeral pokojne napriek tomu, že vedel, že ostatní v zadnej časti od radu 11 zomrú.“ Chlebuškin zažiadal o navrátenie peňazí, pretože lietadlo nedoletela do Murmanska.

Neuveriteľné, za haváriu mohol nedostatok benzínu.

„Vrátili sme sa a pristátie bolo tvrdé. Skoro sme zo strachu omdleli. Lietadlo poskočilo na ranveji ako saranče a potom vzplanulo,“ dodal. „Sedel som naproti motora a videl, ako sa všetko rozpúšťa. Nejako sa mi podarilo dostať sa k východu,“ opísal chaos na palube jeden z cestujúcich, ktorý prežil. 41 ďalších ľudí toľko šťastia nemalo.

Pri Moskve sa zrútilo lietadlo, podľa Interfaxu zomrelo 71 ľudí