Lietadlo Saratovských aerolínií sa v nedeľu zrútilo krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo. Na palube stroja An-148 bolo 65 cestujúcich a šesťčlenná posádka, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov. Ruské spravodajské agentúry už informujú, že zomrelo všetkých 71 ľudí. Lietadlo mierilo do juhoruského mesta Orsk. Podľa Interfaxu sú trosky lietadla roztrieštené v okruhu kilometra od miesta pádu. Lietadlo sa podľa agentúry Interfax zrazilo s poštovým vrtuľníkom.

Server Gazeta.ru potvrdil, že na mieste sú skutočne nájdené aj trosky poštového vrtuľníka, okolnosti incidentu však ešte nie sú jasné. Na miesto bolo vyslaných 20 záchranárskych jednotiek. Podľa Interfaxu je dôvodom nehody zrážka s poštovým vrtuľníkom, ruské ministerstvo dopravy podľa staršieho vyjadrenia zvažovalo niekoľko variantov, vrátane chyby pilota, technickej závady či nepriaznivého počasia. Pád a nájdenie trosiek potvrdil aj ruský minister pre mimoriadne udalosti.

K zrúteniu došlo podľa informácií agentúry Reuters v Ramenském okrese zhruba 40 kilometrov na juhovýchod od Moskvy.

Päť minút po vzlete začalo lietadlo klesať v rýchlosti zhruba kilometer za minútu predtým, než došlo k prerušeniu signálu. Spojenie s posádkou sa nepodarilo nadviazať.

Saratovskej aerolínie vznikli v 90. rokoch. Podľa britskej spravodajskej stanice BBC dostali v roku 2015 zákaz prevádzkovať medzinárodné lety po tom, čo prepadová kontrola zistila, že v kabíne sa nachádza niekto iný ako členovia posádky. Spoločnosť sa proti zákazu odvolala a od roku 2016 obnovila charterové medzinárodné lety. Prevádzkuje letecké spojenie hlavne medzi ruskými mestami, ale aj medzi rôznymi destináciami v Arménsku a Gruzínsku.

Agentúra DPA pripomína, že letecké nešťastia nie sú v Rusku ničím výnimočným. Od roku 2010 prišlo pri veľkých haváriách o život viac ako 240 ľudí. Naposledy sa zrútilo lietadlo nízkonákladovej spoločnosti Flydubai v marci 2016 na letisku v Rostove na Done; zomrelo všetkých 62 ľudí, ktorí boli na palube.