Krásna blondínka zahynula v plameňoch pri havárii vrtuľníka vo Veľkom kaňone. Ďalšia žena ohňu ako zázrakom utiekla

1502

Mal to byť výlet ich života.

Z lákavej prehliadky Veľkého kaňonu v Arizone sa nakoniec stal ich posledný výlet. Krásna britská veterinárka Becky Dobson († 27), jej priateľ Stuart Hill († 30) a jeho brat Jason Hill († 32) zahynuli, keď sa s nimi v kaňone zrútil vrtuľník. Dramatická fotografie zachytila ​​útek preživšej ženy z trosiek, ktoré sa premenili v plamene.

Skupina britských priateľov si našetrila, aby sa mohla pozrieť na vytúžený výlet do Veľkého kaňonu. Lenže vrtuľník sa zo zatiaľ z neznámych príčin zrútil z necelých 200 metrov. Po dopade vzplanul ako ohnivá guľa. Plamene šľahali niekoľko metrov vysoko.

Becky Dobson (†27) s priateľom Stuartem Hillem (†30)

Vydesení svedkovia videli, ako neznáma žena kričí z trosiek: „Jasonééé.“ Zatiaľ čo Becky, Stuart a Jason zomreli, zvyšok cestujúcich mal väčšie šťastie, aj keď stále bojujú o život v nemocnici. Jennifer Barham, (39), pilot Scott Booth (42) a novomanželia Ellie Milward (29) a Jonathan Udall (32) prežili.

Zdrvení rodičia Becky sa o jej smrti dozvedeli na dovolenke v Turecku. Otec zomrelých bratov im po tragickej smrti vzdal hold. „Boli to úžasní chlapci. Boli neoddeliteľní,“ vyhlásil reverend David Hill o Stuartovi a Jasonovi. Príčina havárie je stále predmetom vyšetrovania.

Fotografovi, ktorý vyfotil horiace helikoptéru, sa podarilo niečo neskutočné. Zachytil aj utekajúci ženu, ktoré sa smrtiacemu ohňu podarilo utiecť. Či išlo o Jennifer alebo Ellie nie je doteraz jasné. Prežila však, to je to najdôležitejšie …