Cudzinec znásilnil šestnásťročné dievča pri meste Terezin, zakrvavená prosila o pomoc! Čo na to Najvyšší súd?

1753

Bolo to brutálne znásilnenie mladého dievčaťa, ktorú navyše okradol. Líbyjčan Abdalláh Ibrahim Diallo do Českej republiky prišiel z Nemecka, kde mal už tiež za sebou nejeden prečin. Na súde vo štvrtok povedal, že si na čin nepamätá a nevie, či mal s dievčaťom pohlavný styk. Pamätalo si to ale samotná dievča a svedkovia, ktorá celá od krvi prosila o antikoncepcii.

Najvyšší súd Českej republiky potvrdil rozsudok nad Afričanov potrestaným za znásilnenie vtedy 15-ročného dievčatá. Justícia mu vymerala štyri roky väzenia a ústavnú liečbu. Najvyšší súd rozhodoval bez verejného pojednávania.

Migrant z Líbie obvinený zo znásilnenia školáčky na súde žiadal čokoládu! Hrá si na šialenca?

„Rozhodnutie Najvyššieho súdu už bolo doručené účastníkom, dovolací súd rozhodnutie Krajského súdu v Ústí nad Labem potvrdil, odsúdený bol z výkonu trestu odňatia slobody prevedený do výkonu ochranného liečenia v ústavnej forme,“ uviedla predsedníčka Okresného súdu Lacinová.

Abdalláh Ibrahim Diallo, ktorý sa narodil v Líbyi, neúspešne žiadal o azyl v Nemecku, kde bol trikrát trestaný. Do Česka prišiel vlakom. V júni 2019 po poludní na ceste pri obci Lukavec zozadu chytil za rameno pätnásťročnú dievča, zvalil ju do trávy a znásilnil. Pri odchode jej odcudzil mobilný telefón.

 Bála sa, že ju  zabije 

Znásilnené dievča opísalo, ako ju Afričan neďaleko Lukavca dobehol, chytil okolo ramien a potom ukázal na trávu na zemi. „Povedala mu:, Nie, ďakujem a chcela ísť ďalej. On ju chytil za rameno a zhodil do trávy,“ stojí podľa iDnes v rozsudku.

Nebohá dievča sa snažila brániť odstrkovaním. Násilníka sa snažila pichať do oka a kričala o pomoc. Potom ale radšej prestala, pretože sa bála o život. „Snažila sa ho odstrčiť, ale on mal silu. Mala veľký strach, aby ju nezabil. Vedela, že snažiť sa utiecť nemá zmysel, preto sa prestala brániť, len ležala na tráve a chcela, aby ju nechal byť,“ uvádza ďalej dokument.

Devätnásťročná Maria išla z večierka, migrant ju znásilnil a zavraždil. Teraz dostal doživotie

 Strážili ho na  diaľku 

Dievča pri ceste naložil do auta muž s dvoma spolujazdcovi. „Stretli sme dievča na vedľajšej ceste, vybehla z priekopy, z poľa, bola celá od trávy, od krvi, mávala na nás rukami, držala v ruke sukňu a prosila o pomoc. Povedala nám, že bola znásilnená a ukázala na muža, ktorý išiel po ceste, uviedol vodič vozidla.

Muža zastavili a pýtali sa, či tu dievča znásilnil, odpovedal, že nie. Po oznámení na políciu sledovali muža, ktorý sa postupne vzďaľoval. Jeden zo spolujazdcov ho nasledoval. „Dievča bolo vydesená,“ poznamenal šofér. Podľa jedného zo svedkov dievča prosilo o antikoncepciu.

Vražda sedemnásťročného dievčatá, ktorá otriasa Nemeckom. Našli ju v ubytovni utečencov

 Trest znížila obmedzená  príčetnosť 

Za znásilnenie a krádež hrozilo cudzincovi až desať rokov väzenia. Okresný súd v Litoměřiciach mu uložil dva roky väzenia a tiež ústavnú liečbu kvôli psychickému ochoreniu. Odvolací krajský súd trest sprísnil na štyri roky.

Páchateľ je podľa právoplatného verdiktu trestne zodpovedný, aj keď čin spáchal v stave zmenšenej príčetnosti. Jeho ovládacie schopnosti boli podľa znalcov v čase skutku znížene, ale nie vymiznuté.

Vráť sa do svojej krajiny, kričala Afroameričanka na 91ročného starca a rozbila mu tvár tehlou

Cudzinca usvedčili výpovede maloletej a svedkov. Pri procese uviedol, že si na udalosť nepamätá. Jeho vyjadrovanie pred súdom bolo často nezrozumiteľné či zmätené. Najvyšší súd úplné odôvodnenie svojho rozhodnutia zatiaľ nezverejnil.