David nechal psíka vyhladovať na smrť, od zúfalstva zviera žralo aj kamene

1463

Písal sa rok 2019, keď polícia našla pripútaného, ​​hladného a zraneného dobermana Louiho, ktorého nechal napospas osudu jeho majiteľ David Neanover (36). Zúbožené zviera bolo prevezené do útulku, kde aj napriek všetkej starostlivosti ošetrovateľov po pár dňoch zomrelo. Muž bol obvinený z týrania a vo štvrtok stál pred súdom.

Tyran v Ohiu nechal psa hladovať tak dlho, až začalo nebohej zviera jesť zo zúfalstva kamene. Nič iné totiž okolo svojho koterca, o ktorý bol priviazaný, nenašiel. Lou bol nájdený s početnými otvorenými ranami po tom, čo polícia zareagovala na žiadosť o kontrolu stavu zvieraťa. Dom, na ktorého pozemku zanechal muž svojho psa bez jedla a vody, žiaľ civel  prázdnotou.

www.facebook.com/watch/?v=421600501739963

Lou, ktorého previezli do útulku Animal Friends Humane Society, trpel podváhou, chýbala mu časť jazyka a na jeho zvyšné časti mal boľavé vredy, ktoré mu z každým jedlom predstavovali utrpenie. Našla sa u neho stafylokoková infekcia kože, ktorá sa mu dostala do otvorených rán. Po röntgenovom vyšetrení sa zistilo, že mal tráviaci trakt plný kameňov.

Takto zúboženého psíka už bohužiaľ nešlo zachrániť, aj keď sa o to v útulku snažil po dobu piatich dní rad ľudí, ktorým nie je osud zvierat ľahostajný. Súd najprv Neanovera odmietol obviniť z týrania zvierat, podľa poroty smrť psa zavinil jeho zdravotný stav, nie hladovania. Na základe tohto uznesenia sa strhol rad protestov, na ktorých sa zišli milovníci zvierat, ktorí chceli pre Louiho spravodlivosť.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

Neanover bol nakoniec obvinený z týrania zvierat a vo štvrtok 7. mája 2020 usvedčený a odsúdený na 180 dní za mrežami. „Keby som bol sudcom, tak by som týchto tyranov nechal okúsiť to, čo nemým tváram vykonali. Zvieratá sú len detské duše v odlišných telách,“ prehovoril na súde jeden zo svedkov. David Neanover sa okrem iného priznal aj k jednému prípadu domáceho násilia, z ktorého bol obvinený.

Za týranie šteňaťa dostal Jakub 3 roky natvrdo!