Muž vo Walese chcel nastúpiť do vlaku s poníkom

798

Bizarný incident na stanici v meste Wrexham zachytili bezpečnostné kamery, informovala v stredu miestna železničná spoločnosť.

Prekvapení pracovníci stanice sledovali, ako muž v sobotu priviedol bieleho poníka na nástupište a pokojne čakal na vlak smerujúci do mesta Holyhead, bydliska princa Williama a jeho čerstvej manželky Kate.

Keď mu sprievodca nedovolil nastúpiť, vrátil sa k pokladni a chcel kúpiť dva lístky – pre seba a pre svojho štvornohého spoločníka. Po opätovnom odmietnutí zo stanice odišiel.
Železničná spoločnosť Arriva Trains Wales zdôraznila, že zákazníci nemôžu vo vlaku prepravovať veľké zvieratá z bezpečnostných dôvodov. Môžu sa totiž zraniť alebo spôsobiť zranenia cestujúcim.

Kráľovská spoločnosť pre prevenciu týrania zvierat oznámila, že skúma nahrávky z bezpečnostných kamier. Prípad podľa nej vyvolal znepokojenie, pretože „nešlo o bezpečný ani prijateľný spôsob prepravy koňa“.

Kone a psy zo zadlžené farmy nikdy nepoznali ľudský dotyk

Neskôr sa ukázalo, že muž sa s poníkom dostavil aj na pohotovosť miestnej nemocnice, kde požiadal o ošetrenie svojho zvieraťa lekárom. „Ochranka ho slušne požiadala, aby odišiel z areálu,“ uviedol hovorca nemocnice.

Ďalší prípad týraného psa majiteľom! Dobodaný psík krvácal a ležal v kaluži krvi dlhšie ako hodinu!