Dobodaný psík ležal na zemi a silno krvácal. Až po hodine sa mu dostalo veterinárnej pomoci. „Našťastie útočník nezasiahol dôležité vnútorné orgány ani dôležité tepny,“ uviedli na svojom facebookovom profile záchrancovia z AniDef – útulok Žím. Podľa polície mal psíka pobodať jeho majiteľ.

V pondelok 23. septembra boli v popoludňajších hodinách zavolaní psí záchranári k pobodanému psíkovi, ktorý ležal na zemi v obci Krupka. Podľa nich tam zranený psík ležal minimálne hodinu, než mu niekto zavolal pomoc.

Bolo šťastie, že páchateľ nezasiahol dôležité orgány či tepny. Psík ale aj tak stratil veľké množstvo krvi a bolo nutné ho čo najrýchlejšie dostať na veterinárnu pohotovosť. Podľa facebookového profilu AniDef bolo zložité zohnať pohotovosť, kde by mali možnosť prijať tak veľkého psa.

Mučil, zabil a znetvoril minimálne 12 mačiatok! Strčili ho do väzenia

Nakoniec ale zraneného psa ošetrili na veterinárnej klinike na Mělníku. Príspevok vzbudil emócie v ľuďoch na sociálnych sieťach. „Aká netvor je toho, bože môj, schopný?“ Píše jedna z komentujúcich.

Za týranie šteňaťa dostal Jakub 3 roky natvrdo!

„Prípad preverujeme, došlo k nemu 23. septembra v popoludňajších hodinách. Psa mal bodnúť majiteľ, ten zatiaľ ale nie je vypočutý. Prebiehajú policajné úkony. Podľa lekárskeho posudku budeme bližšie špecifikovať právnu kvalifikáciu,“ uviedol policajný hovorca Dan Vítek.