„Najskôr sa objavili malé červené fliačiky na členkoch. Bolo to v čase, keď mi bolo trinásť rokov a zomrel mi otec. Bolo to pre mňa veľmi ťažké obdobie. A ten obrovský stres zrejme chorobu vyvolal. Celý svet sa mi rozpadol na kúsky,“ prezradila Giorgia v rozhovore pre britský server Daily Mail.

Spočiatku sa chorobu sa snažila ukrývať pred spolužiakmi, ktorí by si z nej uťahovali. Lupienka sa ale čoskoro rozšírila po celom tele. Aj keď nosila nohavice a tričká s dlhým rukávom, rovnako bola lupienka vidieť.

giorgia-lanuzza-01

„Ľudia sa na mňa pozerali a báli sa ma dotknúť, pretože si mysleli, že mám nejakú šialenú chorobu, ktorú odo mňa môžu chytiť. A to si myslia dodnes. Je to preto, že sa o lupienke tak málo medzi ľuďmi vie. A ja by som chcela, aby sa to zmenilo. Sme normálni ľudia, nie je na nás nič zlé a naša choroba nie je nákazlivá,“ oznámila Giorgia, ktorá už je so svojou chorobou zmierená.

Predtým to tak ale nebolo. Bála sa pozrieť do zrkadla, aby sa nemusela pozerať na červené fľaky. V jednu dobu sa jej choroba totiž natoľko zhoršila, že mala postihnutú kožu na 97 percentách tela.

giorgia-lanuzza-02 Už 12 rokov sa snažia lekári nájsť pre Giorgio vhodný liek. Vystriedala najrôznejšie krémy a preparáty, ale nič z toho nepomáhalo na dlhšiu dobu. Účinok bol zakaždým krátkodobý a lupienka sa opäť vrátila, v jej prípade sa totiž bude vracať neustále. Stačí len väčší stres alebo oslabená imunita.

„Teraz už nebojujem, som s tým zmierená a som konečne šťastná. Už sa nehanbím a chcem len pomôcť ostatným ľuďom s rovnakým problémom. Chcem im ukázať, že v ich slabine je vlastne sila,“ pokračovala.

giorgia-lanuzza-03

Preto sa začala fotiť s odhaleným telom, aby ľuďom ukázala, že nie je potrebné sa hanbiť. Vďaka tomu si ju všimli módne značky a dnes sa príležitostne živí aj ako modelka. „Sme takí, akí sme. A nemali by sme sa za to hanbiť,“ dodala.