Divné úmrtia 36: Nasledujúci príbeh s tragickým koncom sa odohral u susedov v Prahe.

Česi v pražskom podzemí sa utopili počas prívalových dažďov

606

O mŕtvych len dobre, hovorí príslovie. Organizátori súťaže, v ktorej sa udeľuje Darwinova cena za najhlúpejšiu smrť, si však so spomínaným príslovím hlavu nelámu. Tento rok teda opäť vyhlásili víťazov, ktorých verejnosť vybrala v internetovom hlasovaní. Dnes pridávame ďalšie

 Zradné  schránky  

Nasledujúci príbeh s tragickým koncom sa odohral u susedov v Prahe. Ani varovanie meteorológov pred silnými búrkami a prívalovými dažďami nezabránilo skupinke geocacherov – hľadačov skrytých schránok označených súradnicami GPS –, aby sa zamerali na „poklad“ schovaný v pražskom podzemí. Pri pohľade na vstup do šachty Motolského potoka, kde skupinka svoju cestu začala, je však zjavné, že spomínané varovania boli opodstatnené.

Divné úmrtia 35: Mladík z Berlína sa pokúsil utopiť priateľku bez toho, aby vedel plávať!

Napriek predpovedi zahŕňajúcej prívalové dažde hľadači vliezli do podzemia, a hoci vyrazili za sucha, čoskoro skutočne udrela búrka a potrubie zasiahla obria vlna. Dvaja členovia ako zázrakom vyviazli, keď ich prúd vyvrhol pri brehu Vltavy, kde sa ich podarilo zachrániť. Zvyšný pár však také šťastie nemal: Telo 27-ročnej ženy sa našlo pod Jiráskovým mostom a posledný účastník nebezpečnej výpravy je naďalej nezvestný.

Divné úmrtia 32: Učiteľka zomrela po rane elektrickým prúdom. V posteli ju zabil tabliet na nabíjačke