Za vraždu manželky a sexuálne napadnutie maloletej dcéry, dostal smrtiacu injekciu

874

Smrtiacu injekciu v americkom štáte Mississippi dostal v stredu David Neal Cox (†51). Na trest smrti bol odsúdený za vraždu svojej manželky Kim Coxovej a sexuálneho napadnutia jej dcéry, ktorá mala v čase činu iba dvanásť rokov. V štáte Mississippi išlo o prvý rozsudok smrti od roku 2012.

David Neal Cox zasadol do cely smrti v roku 2012. Súd ho odsúdil na najprísnejší trest potom, čo bol uznaný vinným z vraždy svojej manželky Kim Coxovej. Muž sa so svojou manželkou mal podľa informácií CNN rozísť v roku 2009. Vtedy strávil deväť mesiacov vo väzení za znásilnenie jej dcéry, ktorá mala vtedy dvanásť rokov. Podľa súdnych záznamov za svoje odsúdenie vinil Kim, a dokonca sa jej mal vyhrážať, že akonáhle sa dostane z väzenia von, tak ju zabije. Kim sa mala presťahovať aj s deťmi k svojej sestre.

Posledná poprava v Československu prebehla pred 32 rokmi 8. júna 1989.

 Brutálna  vražda 

V máji roku 2010 sa Cox dostal z väzenia na kauciu a údajne si kúpil zbraň, z ktorej 14. mája vystrelil. „Cox postrelil Kim okolo siedmej hodiny večer a nechal ju celú noc pomaly krvácať, kým nezomrela,“ stojí v súdnych záznamoch s tým, že ho prosila o pomoc. Navyše mal pred ňou sexuálne napadnúť jej dvanásťročnú dcéru. Do domu nakoniec vtrhli policajti a Coxa vzali do väzby.

Vrahyňa zomrela na infarkt pri čakaní na trest smrti. Poprava pokračovala s mŕtvolou

 Prijal trest  smrti 

K vražde sa priznal v roku 2012 a porota vyriekla rozsudok smrti. Zvrat v prípade nastal v roku 2018, kedy sa Cox vzdal svojich obhajcov a pripustil, že si trest smrti zaslúži. V cele smrti strávil deväť rokov. Rozsudok bol vykonaný v stredu 17. novembra, kedy mu vo väznici v meste Parchman pichli do ramena zmes troch chemikálií – midazolam, vekuróniumbromid a chlorid draselný. „Cox bol vyhlásený za mŕtveho o 18:12 miestneho času,“ stojí v záznamoch Mississippi Department of Corrections. „Chcem povedať mojim deťom, že ich veľmi veľmi milujem a že som bol jeden čas dobrým človekom,“ povedal vraj pred svojou smrťou Cox.

V Oklahome brutálne popravili väzňa! Pred smrťou sa zvíjal v kŕčoch a zvracal

 Problémy s  látkami 

Cox je tento rok deviatym popraveným odsúdencom v Spojených štátoch. Mississippi patrí medzi americké štáty, ktoré mali v poslednej dobe problémy s obstaraním smrtiacich látok od farmaceutických firiem, ktoré nie sú ochotné ich poskytovať na popravy, poznamenala agentúra Reuters.