Drogový Capo di tutti capi Gallardo známy zo seriálu Narcos. Prehovoril prvýkrát po 32 rokoch v base!

1609

Neslávne preslávený mexický narkobarón Miguel Ángel Félix Gallardo (75) trávi vo väzení svoje posledné roky, ďalej ale neoblomne stojí za svojím. Tvrdí, že nikdy nič zlé neurobil, s drogami nikdy neobchodoval, nič neriadil a svojich domnelých kumpánov z drogového podsvetia v živote nevidel.

Gallardo v 70. rokoch založil najväčší mexický drogový kartel, ktorý americkí federálni agenti začali prezývať kartel z Guadalajary. Gallardo o svojich vtedajších najväčších kumpánov Ernestovi Carrillemovi a Rafaelovi Quinterovi, ktorí mu sa zakladaním kartelu pomáhali, dnes hovorí, že ich v živote nevidel a nikdy s nimi nič nemal spoločné.

V roku 1989 sa Gallardo dostal do väzenia. Po 28 rokoch trvajúcom súde bol v roku 2017 v mexickom Jalisco odsúdený na 37 rokov väzenia za vraždu amerického federálneho agenta Enriqueho „Kiki“ Camarena, ktorého telo sa našlo na Gallardových pozemkoch. Narkobaróna usvedčili aj z ďalších zločinov, okrem vraždy a obchodovanie s drogami tiež z prania špinavých peňazí, úplatkov, držby zbraní a ujmy na zdraví.

Miguel Ángel Félix Gallardo za mlada

Teraz po 32 rokoch, ktoré strávil v prísne stráženom zariadení, Gallardo – už ako starý, chorý a nemohúci muž – prvýkrát poskytol médiám rozhovor. Viedla ho s ním reportérka televízie Telemundo.

Gallardo je podľa vlastných slov úplne čestným človekom, ktorý až do svojho zadržania v kľude farmáril a žil rodinným životom s manželkou a dcérou. Okrem toho, že mal dva staré hotely, nikdy nič iné vraj neriadil a neurobil nikdy nič zlé. Vo väzení sa k nemu vraj celé desaťročia zle správali, ani mu neumožnili kontakt s právnikom. Takisto vraj netuší, za čo presne ho väznia. Agenta Camarena v živote nevidel a nemá s ním nič spoločné. Kto riadil Guadalajarský kartel, vraj tiež nemá zdanie.

Legenda mafie, Sandra šéfovala kartelu a kamarátila sa s Krpcom

Americké a mexické úrady ale majú za preukázané, že viedol rozsiahle drogovej „impérium“, ktoré malo korene prerastené do mnohých štátov Mexika. Gallardo mal pod palcom obchod s vlčím makom (pre tvorbu heroínu) a marihuanou, napojil sa tiež na kolumbijskej kartely a podieľal sa na pašovaní kokaínu do Spojených štátov. Ako úplne prvý narkobaron sprevádzkoval ilegálne letecké koridory mieriace s drogovým kontrabandom z Latinskej Ameriky až na sever Mexika a ďalej do USA.

Gallardo sa prezývali jednoducho Kmotor a mal pod sebou veľa neskôr neslávne preslávených drogových mafiánov, ako bol Arellano Félix, Amado Carrillo Fuentes alebo Joaquín „Prcek“ Guzmán. Zo „zakladateľskej trojice“ (ktorú tvoril on, Carrillemo a Quintero) je jediný, kto ešte zostáva vo väzní. Rafaela Quintero pustili v roku 2013, pretože bol podľa súdu odsúdený za zločin, ktorý nespáchal. Teraz ho márne hľadajú mexickej aj americké úrady.

Syna drogového bossa Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) zadržala polícia! Mafiáni s guľometmi ho okamžite vyslobodili

Gallardo je už napevno súčasťou mexickej popkultúry, Netflix mu venoval jeden diel svojej kriminálnej série nazvanej Narcos: Mexiko. Americké úrady odhadujú, že „mega mafián“ v okamihu zadržania vlastnil majetok v hodnote cez 50 miliónov dolárov.

Pri rozhovore s reportérkou televízie Telemundo si Kmotor posťažoval na zdravie, moc dlhý život mu už vraj nezostáva, pohybuje sa len na kolieskovom kresle, takmer ohluchol a úplne oslepol na jedno oko. „Zdravie mám biedne, rodina mi pripravuje hrob pri koreňoch stromu. Prišiel som o všetko, o manželku, dcéru i hmat, sluch a zrak,“ vypočítaval. „Som živé mŕtvola, ktorá nečaká už na nič iné, než aby bola zakopaná pod strom,“ uviedol.

Escobarova pravá ruka je po 33 rokoch na slobode! Obávaný mafián žije v Nemecku!

Rovnako ako v priebehu viac ako 30-ročného väznenia, ani pri rozhovore pred kamerami nepripustil sebamenší priestupok proti morálke alebo zákonom, ktorého by sa býval mohol niekedy vo svojom živote dopustiť.