Krásna, mladá a zamilovaná Katka († 25) tragicky zomrela 1. apríla v trnavskej nemocnici. Osudnou sa jej stali komplikácie po banálnej operácii slepého čreva. Lekári, ktorí sa o mladú pacientku starali, si vyslúžili veľkú kritiku. Aj keď sa nemocnica, polícia ani rodina k tragédii bližšie nevyjadrujú kvôli prípadnému mareniu vyšetrovania, skúsený odborník prehovoril o okolnostiach sprevádzajúcich Katkin smutný odchod zo sveta.

Katka bola hospitalizovaná v trnavskom špitály na začiatku marca pre podozrenie zo zápalu slepého čreva. Hneď na druhý deň ju operovali. Lenže mladú ženu trápil neutíchajúci kašeľ, takže jej vykonali CT vyšetrenie a zistili, že má ťažký zápal pľúc. Jeho liečba bola bohužiaľ neúspešná a Katka zomrela. Ako jedna z príčin jej smrti bola spomínaná infekcia, ktorá sa mohla dostať do tela počas anestézie.

Komplikácie nastali pri liečbe zápalu, myslí si odborník

„Počas anestézie pacient nemôže dostať infekciu,“ vylučuje túto možnosť dlhoročný skúsený anestéziológ, ktorý hovoril s webom Pluska.sk, ale chce zostať v anonymite. „Podľa informácií, ktoré mám, boli dýchacie cesty pacientky čisté a nedošlo počas anestézie ku vdýchnutiu nežiaducich látok do pľúc,“ spresnil. Komplikácie, ktoré stáli Katku život, nastali podľa odborníka až počas liečby zápalu pľúc.

„Robilo sa všetko pre to, aby pacientka prežila. Nič sa nepodceňovalo. Aplikáciu liekov vykonávali špecialisti z Bratislavy. Vedelo sa, že tento liek môže spôsobiť zriedkavú komplikáciu, ktorá zapríčiní smrť, ale to sa stáva v milióntine prípadov a predovšetkým u starších, 60- až 80 ročných pacientov,“ vysvetlil odborník. Dodal však, že keby táto liečba nebola nasadená, odniesla by to nemocnice.

Žena si myslela, že je nadpriemerne zdravá. Až po šesťdesiatke zistila, že kvôli genetickej mutácii necíti bolesť

Urobili sme maximum, hovorí lekár z nemocnice

„My sme pre dievča urobili maximum. Podľa mňa musela mať zníženú imunitu a trpela infekcií predtým, než prišla do nemocnice. Veď aj zápal slepého čreva je infekcia v tele,“ povedal lekár trnavskej nemocnice, kde žena zomrela. Čo sa však v organizme Katky naozaj stalo, ukáže až komplexné vyšetrenie znalcami. „Sami môžeme byť prekvapení, čo sa potom zistí,“ dodal.

Muž zjedol kvôli stávke slimáka, ochrnul a po ôsmich rokoch zomrel