Dvojicu britských turistov dnes čaká súdne konanie kvôli útoku na dvojicu zamestnancov nočného baru v rušnej štvrti španielskeho prímorského letoviska Benidorm. Briti podľa španielskych médií na členov ochranky baru zaútočili potom, čo sa muži pokúsili ukončiť ich vzájomnú potýčku. Jednou z obetí bol Čech, uviedli médiá.

Briti sa podľa polície v noci na pondelok pustili do vyhadzovačov baru Beachcomber vo štvrti označovanej kvôli obľube medzi turistami z ostrovov za Malú Angliu.

Turistu dobodali na chorvátskej pláži. Všade bola krv, hovorí svedok

Keď sa muži z ochranky pôvodom z Česka a Rumunska pokúsili vyriešiť ich konflikt, Afroangličania vytiahli na nich nože a členovia ochranky museli byť prevezení do nemocnice. Jeden z nich musel byť kvôli zraneniu brucha umiestnený na jednotke intenzívnej starostlivosti, druhý má dobodaných hrudník. Podrobnosti o ich stave nie sú známe.

Gang, ktorí prizabil čašníka v Prahe, sa lúčil so slobodou! Vyšlo im to dokonale, skončili za mrežami.

Polícia mužom vo veku 20 a 21 rokov okrem nožov zabavila aj mačetu. Súd by mal v pondelok rozhodnúť, či budú Briti vyšetrovaní na slobode alebo zostanú vo väzbe. Jednému z nich hrozí obvinenie z pokusu o vraždu.