Mužovi a žene (obaja 42) v Čechách hrozí až osem rokov väzenia. Koncom marca totiž nakupovali v obchode, hoci mali pozitívny test na koronavírus. Čin navyše spáchali v čase núdzového stavu.

Dvojica si koncom marca podľa polície vyrazila na nákup do jedného zo  supermarketov v meste Most a to aj napriek tomu, že obaja vedeli, že sú nakazení koronavírusom. „Krajskou hygienickou stanicou im bola nariadená izolácia a zákaz styku s ďalšími osobami na zabezpečenie prevencie šírenia tejto choroby. Svojim správanie tak zvýšili nebezpečenstvo rozšírenia nákazlivej choroby u ľudí,“ uviedla policajná hovorkyňa Ludmila Světláková.

Vedci odhalili sedem nových mutácií koronavírusu!

Tá dodala, že muž a žena boli obvinení z trestného činu šírenia nákazlivej choroby a sú teraz stíhaní na slobode. Priťažujúcou okolnosťou je pre nich tiež to, že v čase, keď sa pohybovali v obchode, bol na území Českej republiky vyhlásený núdzový stav.

„Je to diablov vynález.“ Kardinál útočil na vedcov pracujúcich na vakcíne proti koronavírusom…

Hrozí im preto až niekoľko rokov vo väzení. „Za toto konanie môže súd v prípade preukázania viny uložiť trest odňatia slobody na dva roky až osem rokov,“ uzavrela Světláková.