Dvojročný chlapček prišiel počas streľby na Deň nezávislosti o oboch rodičov.

Ľudia mu poslali cez 3 milióny euro a stále posielajú!

998

Chlapec Aiden McCarthy (2) prišiel počas streľby na predmestí Chicaga o oboch rodičov (†35 a †37). O osirelé dieťa sa teraz starajú jeho starí rodičia, ktorí zaštítili verejnú zbierku pre svojho vnuka. Behom niekoľkých dní sa vybralo neuveriteľné 3 milióny euro!

Počas osláv Dňa nezávislosti došlo na predmestí Chicaga k tragickému útoku, ktorý si vyžiadal sedem ľudských životov. Desiatky ďalších osôb utrpeli počas chladnokrvnej streľby zranenia. Medzi tých, ktorí desivú udalosť neprežili, patria aj manželia Kevin a Irina McCarthyovci. Tridsaťsedemročný otec vlastným telom zachránil svojho malého syna Aidena. 

„Vo svojich dvoch rokoch sa ocitol v pre mnohých nepredstaviteľnej situácii: vyrastať bez rodičov,“ uviedla Irina Colonová, ktorá po dohovore s rodinou založila pre osirelé dieťa verejnú zbierku. Počas niekoľkých dní sa tu nazbieralo v prepočte cez 3 milióny euro. Najvyšší dar zatiaľ predstavoval cez 20 tisíc euro, ale prichádzajú aj ďalšie anonymné čiastky presahujúce 10 tisíc euro.

Hudobník a zbohatlík zastrelil sedem ľudí! Strieľal do sprievodu na Deň nezávislosti

O malého chlapca sa teraz budú starať jeho starí rodičia Misha a Nina Levebegovi. „Dieťa je našťastie obklopené blízkymi priateľmi a rodinou, ktorí mu poskytnú lásku a vhodné prostredie pre správne dospievanie,“ uviedla ďalej Irina pre server Metro.

Jedenásť ročné dievčatko si pri masakre na škole rozotrelo krv zastrelenej kamarátky po tvári. Hrala mŕtvu, aby sa zachránila

Aidena medzi mŕtvymi telami objavila tridsaťosemročná Lauren Silvaová so svojím priateľom. Práve mierili do reštaurácie, keď počuli niekoľko výstrelov. Ihneď sa rozbehli k zraneným. Batoľa sa nachádzalo pod telom svojho otca, ktorý utrpel ranu do nohy a bojoval so silným krvácaním. Dieťa malo iba niekoľko škrabancov.

Osemnásťročný strelec vošiel do obchodu a zabil desať ľudí

Podozrivým zo streľby je Robert „Bobby“ Crimo III., ktorý bol zadržaný po krátkej policajnej naháňačke. Teraz čelí obvineniu zo siedmich vrážd prvého stupňa. Vyšetrovatelia už potvrdili, že útočník mal akciu dopredu naplánovanú. Už v roku 2019 bol vypočúvaný kvôli tomu, že sa členom svojej rodiny vyhrážal smrťou.