Míša zo Stredočeskej záchranky popísala jeden z výjazdov, na ktorý nikdy nezabudne. Operačné stredisko im vtedy oznámilo, že mieri k seniorke s porezaním brucha. Záchranárka sa domnievala, že pôjde zrejme o nehodu, že pani spadla na črepy. Keď na miesto dorazili, pochopili, že sa pani porezala sama a jej zranenia boli naozaj vážne.

Smutný príbeh zverejnili stredočeskí záchranári na svojich facebookových stránkach v rámci seriálu nazvaného „Z histórie našich výjazdov“. Záchranka Míša vtedy slúžila nočnú smenu, keď prišla správa, že idú k staršej pani s porezaním brucha.

„Každý záchranár si občas v duchu predstavuje, čo sa asi stalo a ako to na mieste bude vyzerať,“ povedala zdravotníčka s tým, že si myslela, že seniorka možno spadla na rozbitý pohár, čo je pomerne bežné.

Lenže všetko bolo inak. „Nikdy ale nezabudnem na to, čo sme s kolegom videli, keď sme prišli na miesto. Žena ležala v kúpeľni na zemi, všade veľa krvi; na zemi, na vani, na toaletnej mise. Držala sa za brucho, bola biela ako krieda a stonala bolesťou,“ popísala strašnú spomienku Míša. Stále sa domnievala, že ide o nehodu, že možno zranenie spôsobila rozbitá toaleta, na ktorú pani spadla.

SMRŤ V NEMOCNICI! Iveta zomrela na zápal slepého čreva! Súd oslobodil z obvinenia troch lekárov

Keď záchranárka k pacientke prišla bližšie, pani jej povedala, nech ju nechajú umrieť. Hoci to Mišu zarazilo, domnievala sa, že to seniorka hovorí kvôli obrovským bolestiam. „Kľakla som si k nej a v tej chvíli som videla veľký kuchynský nôž, ktorý bol celý od krvi. Došlo mi, že to urobila schválne.“

Šialený výsledok operácie! Lekárka omylom vyoperovala pacientovi zdravé oko! Muž oslepol!

Zdravotníci robili všetko pre to, aby pani udržali pri živote, jej poranenia boli však veľmi vážne. Ako Míša uvádza, žena stratila mnoho krvi a bolo ju vidieť až do brušnej dutiny.

Rodinu udalosť veľmi zasiahla. „Povedali nám, že babička niekoľko rokov trpela naozaj veľkými bolesťami brucha, chodila všade možne po doktoroch, ale bohužiaľ ju nikto nedokázal tých bolestí zbaviť,“ vysvetlila záchranárka. To zrejme seniorku viedlo k zúfalému činu.

Americký dôchodca sa previezol na horskej dráhe 90-krát za deň

Zranenú sa nakoniec podarilo dostať do nemocnice, kde sa zotavovala, a vyzeralo to, že sa uzdraví a pôjde domov. Lenže po dvoch týždňoch náhle zomrela. Míša na záver dodala, že udalosť ju presvedčila o tom, že by sa nemalo zabúdať na starých ľudí a malo by sa viac hovoriť o problémoch a trápeniach, aké majú.