Šialený výsledok operácie! Lekárka omylom vyoperovala pacientovi zdravé oko! Muž oslepol!

2067

Šokujúci prípad sa odohral v nemocnici v bratislavskej štvrti Ružinov. Lekárka tam omylom vyoperovala pacientovi zdravé oko, namiesto chorého, a on tak prišiel o obe. Vo svojom odbore pritom bola považovaná za uznávanú autoritu.

Lekárka, ktorá operovala, už s pacientmi nepracuje. Prípadom sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Nemocnica tvrdí, že pacientovi a jeho rodine poskytla plnú súčinnosť s cieľom zmierniť následky, a že podobný incident doteraz nezaznamenala. Zároveň preškolila personál očnej kliniky ohľadom prípravy operácií. 

Študentka chcela väčšie poprsie! Šlendriánstvom lekárov skončilo operácia katastrofálne!

„Veľmi citlivo vnímame túto tragickú udalosť. S dotknutými samozrejme komunikujeme a budeme nápomocní vo všetkých smeroch,“ uviedla Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava, pod ktorú ružinovské zariadenie spadá. Udalosti je jej nesmierne ľúto. Podrobnejšie informácie nemocnice vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu neposkytla.

SMRŤ V NEMOCNICI! Iveta zomrela na zápal slepého čreva! Súd oslobodil z obvinenia troch lekárov

Ministerstvo zdravotníctva prípad nekomentovalo: „Podnetom sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý má v kompetencii preverovanie, či starostlivosť bola poskytnutá správne. Kým nebudú závery, ministerstvo sa nebude vyjadrovať.“

Úrad potvrdil, že dostal podnet, a upozornil, že posudzuje postup nemocnice, a nie konkrétneho pracovníka. Na ukončenie preverovania má deväť mesiacov, pričom táto lehota sa môže predĺžiť najviac o tri mesiace. Pokiaľ zistí pochybenie, môže úrad uložiť povinnosť odstrániť nedostatky a môže tiež uložiť pokutu, prípadne zákaz výkonu zdravotníckeho povolania, a to najviac na rok. Ak je poskytovateľom právnická osoba, zákaz výkonu zdravotníckeho povolania je možné uložiť jej odbornému zástupcovi.

Arogantná lekárka nechala v nemocnici 10 ročného Adamka krvácať až padol do kómy! Dôsledok: Chlapček má poškodený mozog.

Denník Pravda pred tromi rokmi písal o prípade operácie nesprávneho kolena, za ktorú nemocnica v Nitre dostala pokutu 8000 eur. Pacient, niekdajší prvoligový futbalista František Rapan, ktorému vtedy bolo 77 rokov, žiadal odškodnenie 100.000 eur.