Plukovníka, ktorý Putinovi nosil jadrový kufrík, našli s prestrelenou hlavou

1926

Plukovníka a bývalého nosiča Putinovho jadrového kufríka Vadima Zimina (53) našli v pondelok v jeho byte s vážnym strelným poranením hlavy, uvádza britský portál Mirror. Zimin, ktorý bol kvôli trestnému stíhaniu za údajné branie úplatkov v domácom väzení, sa mal podľa ruských médií pokúsiť spáchať samovraždu. V byte ho našiel jeho brat, muž teraz leží v nemocnici v kritickom stave.

Vadim Zimin bol bývalý plukovník ruskej Federálnej správy ochrany (FSO). Počas svojho pôsobenia vo funkcii mal na starosti prezidentský jadrový kufrík. V tejto funkcii slúžil už za vlády bývalého ruského prezidenta Borisa Jeľcina.

Záhadne úmrtia šiestich ruských oligarchov od začiatku vojny na Ukrajine

Postreleného ho našiel v kuchyni bytu v Krasnogorsku jeho brat, ktorý sa podľa niektorých správ v byte nachádzal už počas incidentu, uvádza britský Mirror. Zimin so zranením hlavy ležal v kaluži krvi a neďaleko sa mala nachádzala pištoľ, tvrdí server.

Z balkóna za sebou vyskákali rodičia aj deti! Prominentná rodina spáchala kolektívna samovražda!

Streľba sa odohrala v čase, keď Zimin čelil trestnému stíhaniu za údajné prijímanie úplatku v dobách, kedy nastúpil do vedenia Ústredného colného úradu. Kvôli trestnému stíhaniu bol preto v domácom väzení. Pochybenie odmietal.

Podľa ruského denníka Moskovskij Komsomolets sa Zimin pokúsil spáchať samovraždu kvôli zlej sociálnej situácii spôsobenej stratou zamestnania. Jeho manželka, ktorá pracuje ako zdravotníčka, nebola podľa správ v čase incidentu doma. V nemocnici ošetrovala zranených ruských vojakov.