Salvador Ramos (†18) v utorok v texaskom meste Uvalde vbehol ozbrojený útočnou puškou a navlečený do nepriestrelnej vesty do základnej školy, kde začal strieľať. O život pripravil 19 malých detí a dve učiteľky. Počas jeho smrtiacej paľby si jedenásťročná Miaha Cerrillová snažila zachrániť život tým, že si na tvári rozmazala krv svojej zastrelenej kamarátky. Aj keď je Miah v súčasnosti zdravotne v poriadku, trauma z Ramosovho útoku si zrejme ponesie celý život.

Iba jedenásťročná dievčina Miah Cerrillová preukázala v utorok ohromnú duchaprítomnosť. Počas vražedného vyčíňania Salvadora Ramosa (†18) na základnej škole v texaskom meste Uvalde jej napadlo, ako si zachrániť pred strelcom život.

Podľa britského denníka Daily Mail si dievča potrelo tvár krvou svojej postrelenej spolužiačky. Následne Miah spolužiačku rýchlo zaľahla a predstierala, že sú obe po smrti. V tej chvíli ešte spolužiačka dýchala, avšak otec Miguel Cerillo neskôr potvrdil, že zraneniam podľahla a zomrela.

Mladík si spravil strelnicu zo základnej školy v Texase! Cez dve desiatky mŕtvych! Strelec (†18) bol zabitý

 Dievča trpí záchvatmi  paniky 

Miah tragédiu prežila. V oblasti krku a chrbta jej zostali úlomky guliek a dievča muselo byť hospitalizované v nemocnici. V súčasnej dobe je dievča v bezpečí domova, ale na hrôzy, ktoré videla, už asi nikdy nezabudne. Po prepustení z nemocnice bol stav dievčaťa pomerne dobrý, avšak na večer si zrejme naplno uvedomila, čo sa jej stalo, a začala mať záchvaty paniky.

Krvavý masaker na univerzite v Perme! Desivá slová 18-ročného vraha! Prečo kvôli deťom zmenil plány?

„Myslím, že sa pre ňu zrazu všetko stalo skutočnosťou. Sme doma a ona len plače a má záchvat paniky,“ priznala matka Miah. Podľa výpovede rodiny mala jedenásťročná dievčina dokonca prosiť svojho otca, aby si k sebe vzal zbraň, pretože „si pre nich Ramos príde“. „V tejto chvíli sa musíme len modliť a prosiť Boha, aby nám pomohol prekonať túto hroznú situáciu. Viem, že je to traumatizujúce, a keď tým prechádza 11-ročné dievča, nedokážem si predstaviť, čo cíti,“ popísala strápená matka.

Osudný deň Miah prišla do školy kvôli návšteve lekára o hodinu neskôr. Ale ani to ju ale pred vyčíňaním vraha neuchránilo. Dievčatko vďaka zachovaniu chladnej hlavy hrôzy síce prežilo, ale trauma bude mať zrejme po zvyšok života.