Federer nemal slávu, ani peniaze! Prezradil, čo zmenilo stretnutie s jeho ženou Mirkou

1315

Už 19 rokov spolu tvoria pár. Fenomenálny tenista Roger Federer (37) stretol svoju životnú lásku o tri roky staršia Mirku Vavrincovu v olympijskej dedine v Sydney. Vzťah s Mirkou Švajčiar označuje za jeho najlepšie rozhodnutie.

Bola to láska na prvý pohľad, aspoň z jeho strany. Federer sa počas olympiády v Austrálii zahľadel do švajčiarskej tenistky slovenského pôvodu Mirky Vavrincovej, ktorej trvalo trošku dlhšie, než si k mladšiemu hráčovi našla cestu.

Federer bol vtedy nádejný tenista bez veľkých úspechov a miliónov na bankovom konte. Vyhrávať začal práve až po boku životnej lásky. „To, že som sa stretol s Mirkou tak skoro, bola určite šťastná náhoda,“ rozprával najlepší tenista súčasnosti, prečo je tak úspešný a stal sa z neho jeden z najlepších tenistov histórie.

„Nie je náhoda, že Roger nikdy pred tým, než sa stretli, nevyhral žiadny turnaj,“ povedal Federerov manažér Tony Godsick. Kým hviezda Švajčiara stúpala, Mirka predčasne ukončila kariéru kvôli zraneniu v 24 rokoch a stala sa oporou svojho partnera, ktorého si vzala pred desiatimi rokmi. Manželia spolu majú dva páry dvojčiat a stále sa milujú.

Českému snoubordistovi, ktorý spustil lavínu v Rakúsku hrozí väzenie, za všeobecné ohrozenie