Hlavným cieľom našich náletov je upevnenie režimu v Damasku, informoval Putin

923

 Ruské vojenské letectvo za posledných 24 hodín bombardovalo 63 objektov údajných teroristov a extrémistov v štyroch sýrskych provinciách.

Prezident Vladimír Putin za hlavnú úlohu ruských síl v Sýrii označil upevnenie režimu v Damasku, aby bolo možné rokovať o politickom urovnaní.

„Naša úloha spočíva v tom, aby sme stabilizovali zákonnú moc a vytvorili podmienky pre hľadanie politického kompromisu,“ povedal Putin v televíznom rozhovore.

„To, čo sa odohráva na oblohe a na zemi, nie sú žiadne živelné kroky, ale plnenie stanovených plánov,“ povedal o ruskej leteckej podpore pre ofenzívu Asadových síl. Putin znovu uistil, že nemá v úmysle vyslať ruských vojakov do pozemných bojov.

Ruskej lietadlá Su-34, Su-24M a Su-25SM podľa hovorcu ruského ministerstva obrany, generála Igora Konašenkova, podnikli 64 náletov a zasiahli 63 cieľov. Zničili vraj 53 opevnených pozícií Islamského štátu, vrátane poľného veliteľstva, štyroch výcvikových táborov a siedmich muničných skladov, a to aj za pomoci presne navádzaných bômb.