Úplne šokujúce udalosti sa odohrali minulý víkend v obľúbenom turistickom letovisku Acapulco v Mexiku. Na dve hojne navštevované pláže more vyplavilo celkom tri mŕtve a zohavené telá. Turisti však aj tak pokojne pokračovali v prázdninových radovánkach.

Dve telá objavili turisti v sobotu popoludní na pláži Condesa. Obe niesli známky mučenia. Jednej z nich podľa informácií denníka The Sun chýbala ruka a noha a bolo priviazané k cementovému bloku.

Aj napriek tomu, že sa na pláži objavili mŕtve telá, nebola uzavretá. Vyšetrovatelia iba odviezli mŕtvoly a turisti sa ďalej zabávali.

Mexiko: Polícia chytila bossa povestného drogového kartelu La Familia

Druhý deň ráno sa na dva kilometre vzdialenej pláži Icacos objavilo tretie telo. Mŕtvy muž bol zastrelený zozadu do krku.

Acapulco je jedným z najznámejších turistických letovísk v Mexiku a predovšetkým v 40. až 60. rokoch ho hojne navštevovali aj hollywoodske celebrity. To sa však zmenilo, v súčasnej dobe mesto ovládajú gangy a v roku 2019 bolo označené za 7. najnebezpečnejšie mesto sveta.

Narkotunel z Mexika priamo do skladu v USA! V tajomnom komplexe našli drogy za 105 miliónov!

V Acapulcu dochádza k veľkému množstvu vrážd, iba za prvé štyri mesiace roku 2022 ich bolo 120. Bežné sú v lokalite bohužiaľ aj únosy a vydieranie podnikateľov.