Slávny herec Warren Beatty (85) nútil k sexu štrnásťročnú tínedžerku!? Má na krku žalobu! Riešil s ňou úlohy aj panenstvo

703

Herec Warren Beatty (85) musí ísť na súd! Podľa obžaloby mal niekoľkokrát dotlačiť ešte len štrnásťročné dievča k sexu. K zneužívaniu malo dochádzať v roku 1973, teda takmer pred 50 rokmi. Už vtedy bol ale herec svetoznámou celebritou.

Hviezda snímok Bonnie a Clyde (1967), Trblietanie v tráve (1961) alebo Milostná aféra (1994) Warren Beatty má na krku závažné obvinenie. Žena menom Kristina Charlotte Hirschová (63) na neho v pondelok podala žalobu na Najvyšší súd v Los Angeles; v čase jej dospievania v 70. rokoch ju slávny herec údajne pohlavne zneužíval.

TOP: Zbrane gangsterského páru Bonnie a Clyda vydražili za 210.000 dolárov

Dvojica sa mala stretnúť na natáčaní v roku 1973, keď mala Kristina iba štrnásť rokov. Beattymu vraj školáčka okamžite padla do oka. Podľa žaloby, ktorú v stredu zverejnil web Variety, mal herec opakovane komentovať jej vzhľad a dokonca jej dať svoje telefónne číslo.

Diane Keatonová: Nechcela som mužov, ktorých som mohla mať

 Pomáhal jej s úlohami a  bral ju na hotel

V priebehu nasledujúceho roku potom dievčaťu opakovane volal, bral ju so sebou na prechádzky autom, pomáhal jej s domácimi úlohami a pozýval ju do svojho hotelového apartmánu.

Hirschová vtedy mala 14, neskôr 15 rokov. Beatty mal okolo 35. Ani to ho ale nezastavilo, aby s dievčaťom opakovane zavádzal reč na stratu jej panenstva. „Použil svoj status dospelej hollywoodskej filmovej hviezdy, aby ju dotlačil k opakovaným sexuálnym stykom – vrátane orálneho sexu, simulovaného sexu a nakoniec aj k pohlavnému styku v čase, keď bola maloletým dieťaťom,“ stojí v obžalobe.

Hirschová obvinila Beattyho z takzvaného „groomingu“ – teda nadväzovanie vzťahu s dieťaťom za účelom jeho zneužitia. Slávny herec podľa nej nebral do úvahy jej bezpečnosť ani jej práva a konal so sebeckými a zlými úmyslami.

Známy herec mámil sex od maloletej Kristínky! Z dievčatka sa vykľul 38ročný vydierač

 Zneužívanie má mať trvalé  následky 

Žena bola vraj ako školáčka z pozornosti, ktorú jej venovala svetoznáma celebrita, najprv nadšená a verila, že spolu majú romantický vzťah. Nakoniec ale zneužívanie malo viesť k problémom s dôverou v ďalších vzťahoch a spôsobiť žene problémy pri interakciách s ľuďmi v pozícii autority. Za psychické a emocionálne utrpenie dnes požaduje odškodné.

Žalobu na herca podala v rámci kalifornského zákona z roku 2019, ktorý otvoril trojročné časové okno, počas ktorého je možné vytiahnuť na súd prípady sexuálneho zneužívania detí, ktoré by inak boli premlčané. Toto obdobie skončí 1. januára 2023.

Z 28 prípadov znásilnenia a vydierania chce česká polícia obžalovať známeho českého psychiatra Cimického!

Hirschovú zastupujú právnické špičky Michael Reck a Michael Finnegan z advokátskej kancelárie Jeff Anderson & Associates. Firma sa už v minulosti zaoberala mnohými prípadmi sexuálneho zneužívania detí, napríklad v rámci katolíckej cirkvi či amerických skautov.