Americkí policajti narazili na zlatú žilu drogových pašerákov. Objavili podzemný tunel na pašovanie kokaínu spájajúci Kaliforniu a Mexiko. Tunel slúžiaci výhradne drogovým gangom disponuje železničnou traťou, elektrinou alebo výťahom. V tajomnom komplexe bol okrem iného nájdený kokaín a ďalšie omamné látky v hodnote 105 miliónov dolárov.

Tunel, ktorý meria pol kilometra, začína v mexickej Tijuane na hraniciach s USA a končí priamo v skladisku v San Diegu. Pašeráci pri stavbe tunela nešetrili, je v ňom zavedená elektrina a disponuje aj výťahom. Tony drog potom putovali do Spojených štátov po koľajniciach. Látky zahŕňajúce kokaín alebo heroín nájdené v útrobách tunela majú cenu prekračujúcu astronomických stomiliónov.

Pašerákovi kokaínu v službách Pabla Escobara v base strčili čili papričku do zadku, postrelený ušiel na oslovi

Policajti zadržali pašerákov, ktorí v tuneli pracovali. Juan Cruz, Adrian Enriquez alebo Mario Jaramill budú musieť všetko vysvetliť na súde. „Na konci tohto narkotunela už nie je žiadne svetlo,“ uviedol americký právnik Randy Grossman.

Beznohý turista pašoval kokaín v invalidnom vozíčku

Upozornil, že úrady odstránia každý pašerácky chodník, ktorý nájdu. „Zabránime tomu, aby sa drogy dostali do našich ulíc a zničili naše rodiny a komunity,“ povedal.

Drogový Capo di tutti capi Gallardo známy zo seriálu Narcos. Prehovoril prvýkrát po 32 rokoch v base!

Od roku 1993 bolo v južnej časti Kalifornie objavených najmenej 90 drogových tunelov, pričom posledný z nich bol prerazený v marci 2020, informoval o traskavom probléme britský denník Metro.