Zneužil 47 dievčat a stále behá po slobode! Najmladšia obeť sexuálneho predátora mala desať rokov

645

Sexuálni predátori na internete vo veľkom cielia na deti, ich nátlak môže často skončiť až znásilnením a doživotnou traumou. Kriminalistka Lenka Frýbová jeden takýto prípad pred rokmi vyšetrovala. Muž vtedy zneužil celkom 47 dievčat.

Policajtka Lenka Frýbová prehovorila o jednom z najväčších prípadov, ktorý kedy vyšetrovala. Jeho zväzky obsahujú až 3250 stránok a všetky sa týkajú jedného páchateľa, ktorý zneužil takmer 50 obetí. Prípad sa začal datovať v roku 2014.

Prevzala si ho od kolegov z Trutnova. „V piatok sa nám kolegovia ozvali, že riešia tento prípad. Vyzerá to, že by tam mohlo ísť o znásilnenie, sexuálny nátlak voči osobám mladším ako 15 rokov. Cez víkend som spis naštudovala, nachystala som si rozšírenie trestného stíhania. Po nedeli sme si rovno dohovorili, že obvineného zadržíme,“ popísala kriminalistka serveru irozhlas v ich seriáli, ktorý sa zaoberá kyberbezpečnosťou. Muž mal vtedy dvadsaťjeden rokov.

Našli zavraždené a zneužité desaťročné dievčatko! Otec podozrivého (14) je odsúdený pedofil!

Spočiatku si myslela, že je iba päť obetí. Po domovej prehliadke a preskúmaní všetkej elektroniky sa ale prípad začal rozrastať a vyzeralo to, že bude mať celorepublikový dosah. Jej kolegovia potom obchádzali a vypočúvali viac ako 400 dievčat.

Expolicajt mal zneužiť 122 detí, jeho kaucia sa vyšplhala na astronomickú sumu!

Zneužitých a poškodených bolo nakoniec 47. Okrem dvoch dievčat bolo všetkým pod osemnásť rokov, najmladšie desať a dvanásť ročné. „Obchytkával, zasúval prsty do vagíny. V niektorých prípadoch išlo o klasickú súlož formou jednak násilím, jednak hrozbou, že zverejnia ich intímne fotografie, keď mu nebudú po vôli. S dievčatami komunikoval cez facebook a skype. Chcel videá s masturbáciou, prípadne chcel, aby sa mu ukázali pred videokamerou a hovoril im, čo majú robiť,“ popísala Frýbová.

Prvú noc vo väzbe neprežil ani pedofil Kahánek, ubili ho dozorcovia na smrť

Odsúdenému mužovi hrozilo osem rokov väzenia, súd mu ho ale o dva roky skrátil. Dnes už je na slobode, má však nariadenú ústavnú starostlivosť. Nebol to však posledný prípad sexuálneho predátora, ktorý vyšetrovala. V uplynulom čase začala trestné stíhanie ďalších dvoch.