Pašerákovi kokaínu v službách Pabla Escobara v base strčili čili papričku do zadku, postrelený ušiel na oslovi

1631

Odsedel si 33 rokov, dvakrát ho zostrelili v jeho lietadle, vystriedal desiatky väzníc a kamarátil sa s jedným z najhorších mafiánov všetkých čias. Aby väzenie prežil, naučil sa vraj čítať dve knihy týždenne, variť a hrať šach. A kým jeho šéf Pablo Escobar nezostrelil civilné lietadlo, myslel si, že je to gentleman.

Roger Reaves pracoval pod jedným z najhorších mafiánov všetkých čias – Pablom Escobarom. Bol doslova jeho pravou rukou. Po čase sa s ním skamarátil a chodili sa spolu navštevovať aj s rodinami. Presnejšie povedané, Reaves najčastejšie jazdil s manželkou do Escobarovho luxusného sídla. Drogový lord sa tým uistil, že nie je policajt. Pašerák drog sa teraz zveril vo viac ako dvojhodinovom rozhovore s Lexom Fridmanom so svojimi životnými príhodami, napísal Daily Star.

Obávaný mafián, ktorý s Escobarom založili medellínsky kartel je na slobode po 33 rokoch väzenia

 33 rokov za  mrežami 

Reaves si odsedel 33 rokov v celkom 26 väzniciach na štyroch rôznych kontinentoch. Trest dostal za celkom 100 preletov z Mexika a Kolumbie do Miami, kam pašoval z Latinskej Ameriky kokaín. Nelegálnym obchodovaním s drogami si prišiel na desiatky miliónov dolárov. Dvakrát ho zostrelili protidrogové jednotky. Nakoniec ho udal bývalý pašerák, ktorý robil polícii informátora.

Reaves a šéf neslávne známeho kolumbijského medellínského kartelu Escobar mali spoločnú záľubu v motorkách, často sa stýkali. Než jeho „kámoš“ v roku 1989 zostrelil civilné lietadlo, myslel si vraj o Escobarovi, „že je to gentleman, ako vy alebo ja“, povedal pri rozhovore Reaves.

Príbeh George Junga, najslávnejšieho amerického drogového bossa

 Ľutoval, že podal Escobarovi  ruku 

„Keď som počul, že Pablo vyhodil do vzduchu lietadlo a zabil veľa žien a detí, ľutoval som, že som si s ním kedy vôbec podal ruku,“ uviedol k teroristickému činu obávaného šéfmafiána. Len to najlepšie si až do zostrelenie lietadla údajne myslel aj o svojom priamom „nadriadenom“ Jorgeovi Ochoaovi.

V rozhovore uviedol niektoré detaily z väzenia aj z dramatických preletov cez americkú hranicu s lietadlom napchaným drogami. Raz mu protidrogová jednotka prestrieľal lietadlo, Reaves samotného trikrát zasiahli, ale nevedel o tom.

Pablo Escobar nebol jediný! Pozrite sa na ďalších úspešných drogových dílerov, ktorí zarobili miliardy.

 Postrelený utekal na  oslovi 

S lietadlom vraj havaroval do vodopádov, odkiaľ utiekol do hôr a na oslovi išiel zranený 11 kilometrov, než sa schoval do prechádzajúceho nákladiaku s kukuricou a polícii unikol. Päťkrát utiekol z prísne strážených väzníc, raz sa pritom vážne zranil, keď skákal cez sklo v okne.

V mexickom väzení z neho ani najhorším mučením nedostali písomné priznanie, za ktoré mu ponúkali trest iba 6 rokov väzenia. Dobre vedel, čo sa zradcom medzi mafiánmi stávalo.

Najkrutejším mafiánom bola žena, podarilo sa ju spojiť s 250 vraždami, neunikli ani jej manželia!

 Čili paprička v  anále 

Vo väzení ho topili, strkali mu hlavu pod vodu, mlátili ho tak, že bol „čierny, modrý a žltý od hlavy po päty“, ako v rozhovore tiež zaznelo. Nepovolil a „nezradil svojich kamarátov“, ako o výsluchu povedal, ani keď mu do análneho otvoru narvali čili papričku a ukázali mu zmrazenú mŕtvolu na háku.

O amerických väzniciach hovorí, že „sú to príšerná miesta, každé jedno, v ktorom som bol.“ Naučil sa tam variť, hrať šach a prečítať dve knihy za týždeň.