Kolumbijčanka Griselda Blancova je považovaná za najkrutejšiu obchodníčku s drogami na svete. Svoju prvú obeť zavraždila vraj už v 11 rokoch a podarilo sa ju spojiť s 250 vraždami! Vybudovala obrovské drogové impérium a údajne zarábala v prepočte takmer 80 miliónov eur mesačne. Pokúsila sa dokonca uniesť Kennedyho syna. V pripravovanom filme s názvom Kmotra si krutú narkobaronku zahrá Jennifer Lopezová.

Merala síce len meter päťdesiat, ale bola neľútostná a ambiciózny, vyslúžila si prezývky ako „kmotra kokaínu“ a „čierna vdova“.

Pochádzala z chudobnej rodiny z kolumbijského Medelin, jej matka bola alkoholička, ktorá ju surovo bila. V krajine v tú dobu zúrila brutálny občianska vojna.

V jedenástich rokoch uniesla spoločne s ďalšími deťmi dieťa boháča a požadovali výkupné. Keď rodičia požadované peniaze nezaplatili, vraj rukojemníka s kľudom zabila a potom už zabíjala stále. Prvého manžela stretla ešte, keď bola prostitútkou, a mala s ním tri deti. Neskôr ho však zabila kvôli obchodnému sporu.

S druhým manželom Albertom Bravom sa Griselda presťahovala nelegálne do USA a tu začala budovať svoj drogový podnik. Ako prva si uvedomila, že k pašovaniu sú lepšie ženy, pretože je menšia šanca, že ich budú prehľadávať. Vytvorila preto vlastnú značku špeciálnej spodnej bielizne, ktorá malo skrýšu na drogy. Do tajného vrecká v nohavičkách, podprsenkách a korzetoch sa vošli cez 3 kilá kokaínu.

 

V USA sa čoskoro Griselda aj s manželom stali milionári, vďaka svojim kontaktom v Kolumbii boli schopní pašovať neuveriteľné množstvo drog a zamestnávali v New Yorku 1500 dílerov, ktorí ich tovar predávali. V tej dobe bol kokaín vzácny a drahý a bola to predovšetkým záležitosť boháčov, vrátane filmových hviezd a športovcov.

Kokaínová kráľovná udržiavala svoje súkromné ​​lietadlo vždy v pohotovostnom režime, keby bolo potrebné z krajiny utiecť. V roku 1975 sa to ukázalo ako užitočné, pretože vyšlo najavo, že polícia pripravuje jej zatknutie.

Vrátila sa do Kolumbie a mala podozrenie, že ju jej manžel podvádza a okráda, preto za ním vtrhla s obrovskou ochrankou. Bravo mal však ochranku vlastné, čierna vdova ho však údajne nakoniec zastrelila pištoľou ukrytou v topánke, manžel ju však pred smrťou stihol zasiahnuť do žalúdka samopalom.

Narkobaróna „Krpca“ porota uznala vinným z brutálnych vrážd, mučenia a pašovania drog

S tretím manželom sa presunula do Miami, a pretože jej tvár bola zničená dlhoročným braním kokaínu, nikto ju nepoznal. Tu prevzala nadvládu nad obchodom s drogami tak, že svojich konkurentov jednoducho pozabíjala!

Miami sa kvôli nej rýchlo stalo najnásilnejším mestom v USA. Zomrelo toľko ľudí, že koronerova kancelária si musela prenajať chladiace vozidlo od fastfoodu Burger King, aby mala dostatok miesta pre všetky telá.

Zo sídla Pabla Escobara je luxusný hotel: Pozrite sa, ako si žil najväčšie narkobaron!

Griselda bola údajne závislá od kokaínu a vraždila ľudí len preto, že sa na ňu zle pozreli. Mala tiež organizovať obrovské bisexuálne orgie a kupovať si prostitútky a striptérky, s ktorými buď spala, alebo ich pre zábavu strieľala. Tiež mala nútiť mužov k sexu a držať im pri tom pištoľ pri hlave.

Nakoniec ju však policajti v roku 1985 zatkli a odsedela si 19 rokov. Podnikanie vraj údajne riadila z väzenia. V roku 2004 bola prepustená a deportovaná do Kolumbie. Niektorí očakávali, že bude ihneď zavraždená, ale prežila ešte dlhých 8 rokov, než ju zastrelili pred obchodom.

Kúpeľ v kokaíne a krvi, to je Pablo Escobar

Jennifer Lopezová mala pôvodne veľké ambície a chcela chystaný film aj režírovať. Nakoniec sa však uspokojila iba s hlavnou rolou vo filme a réžiu prenechala skúsenejšiemu Reed Moranovi, ktorý stojí aj za veľmi úspešným seriálom Príbeh služobnice. Podľa príbehu Griselda Blancovej už dokonca jeden film vznikol, nesie názov kokaínovej kmotra a hlavnú úlohu si v ňom strihla Catherine-Zeta Jonesová.