Hrdinstvo psíka, ktorý bránil rodinu pred útokom kobry. Zomrel, aby iní žili

847

Srdcervúci príbeh o zvieracom hrdinstve. Psík v Thajsku bránil svoj domov pred útokom smrteľne jedovatej kobry, keď bol jeho majiteľ v práci. Na následky zranení potom zomrel.

Majiteľ štyroch psov Akarapol Churtrakul (23) prijal 9. decembra vo svojej práci hovor, po ktorom sa mu takmer zastavilo srdce. Volali totiž jeho príbuzní, že v dome v thajskej provincii Samut Prakan našli mŕtveho jeho milovaného čierneho pitbula Suma. Zdrvený majiteľ sa tak rýchlo ponáhľal domov, aby zistil, čo sa stalo.

V dome Akarapol našiel svojho drahého psa, ktorý oslepol na jedno oko, a Suma, ako nehybne leží neďaleko svojho pelechu. Nebolo však jasné, čo sa v dome udialo, než zbadal záznamy z bezpečnostných kamier. A tie mu doslova vyrazili dych.

Na snímkach je vidieť, ako sa otvorenými dverami na terase do domu vplazila obrie kobra. Statoční Sumo a Max však okamžite zareagovali a plaza napadli a následne zabili. Bohužiaľ, pri útoku dostal Sumo tak veľkú dávku jedu, že zomrel na otravu. Had pravdepodobne pochádzal z neďalekého lesa, v dome bola pri jeho vniku i babička majiteľa. Po uštipnutí od kobry by cirka do hodiny zomrela.

Scéna ako z hororu! Rodičia sa predávkovali, šesťročná dcérka zostala dom sama s pitbulom. Pes pred ňou zožral otcovi tvár!

„Mám štyri psy, ktorí už v dome hadov chytali. Môj kamarát sa ma ten deň pýtal, či moji psi už nejakého zabili. Bolo to zlé znamenie. Keby nás Sumo ten deň nebránil, mohla byť moja rodina vo veľkom nebezpečenstve. Mrzí ma, že musel zomrieť,“ uviedol majiteľ, ktorý svojmu milovanému psovi urobil pomníček na záhrade domu. Teraz plánuje okolo domu vybudovať siete proti hadom.

Pes majiteľky domu odplašil zlodeja, ktorý už páčil okno