Jaguár v ZOO napadol ženu, ktorá si s ním chcela urobiť selfie.

2524

V sobotu bola žena v americkej zoologickej záhrade napadnutá jaguárom. Nehoda sa stala po tom, čo žena, ktorá si so zvieraťom chcela urobiť fotografiu, prekročila plôtik a ocitla sa tesne pri klietky.

Potom, čo žena prekročila bezpečnostné plot, si jaguára nakrúcala a chystala sa s ním urobiť selfie. Jej jednanie však vyprovokovalo útok zvieraťa. Ako informuje BBC, miesto selfie si odniesla hlboké rany na pažiach.

„Ploty sú v zoologických záhradách z dobrého dôvodu,“ reagoval na incident Mickey Ollson, riaditeľ zoo. „Tento jaguár zranil návštevníka už niekoľkokrát, avšak nie tak vážne ako túto ženu,“ povedal Ollson. Celý sobotný incident bol podľa neho vyústením nezodpovedného ľudského konania

Na internet uniklo video tesno po incidente, ktoré natočil pre Fox News Adam Wilkerson. „Počul som niekoho volať o pomoc, tak som rýchlo bežal na pomoc,“ zveril sa médiám Wilkerson. „Jaguár zo svojho ohraničeného prístrešku zaútočil na ženu svojimi pazúrmi a poškrabal jej ruky,“ poznamenal. Wilkersonova matka jaguára od ďalšieho útoku rozptýlila tým, že do klietky vhodila fľašu s vodou.

Vraha zvierat rozdupal v Zimbabwe zúrivý slon. Veľa ľudí mu smrť praje

„Akonáhle jaguár zaregistroval fľašku v klietke, prestal sa sústrediť na ženu a nechal ju byť,“ povedal Wilkerson. Následne ženu odtiahol od klietky preč. K incidentu sa vyjadrila aj tamojší zoo, ktorá na Twitteri napísala, že ju celá situácia mrzí a modlí sa za to, aby sa zranená žena čoskoro uzdravila.

TripAdvisor prestane predávať zájazdy na miesta, kde ubližujú zvieratám