Jazdec MotoGP Dupasquier, zomrel v náručí rodičov. Ponáhľali za ním stovky kilometrov!

Jason Dupasquier patril medzi vychádzajúce hviezdy svetového motošportu

1730

V sobotu popoludní držali pri televízii palca staršiemu synovi pri kvalifikácii Moto3 Veľkej cene Talianska. Ich milovaný Jason Dupasquier (†19) práve bojoval o čo najlepšiu pozíciu, keď v nenápadnej zákrute, v balíku plnom jazdcov, náhle stratil kontrolu nad svojou mašinou. Bol to pohľad plný bolesti. Jeden zo súperov mladíka trafil do hlavy, druhý do nôh. Rodičia Philippe s Andreou okamžite vedeli, že je zle. Ich drahý nehybne ležal uprostred trate.

Ich chlapec, vychádzajúci talent svetového motošportu, bol niekoľko desiatok minút ošetrovaný priamo na okruhu. Potom ho helikoptérou transportovali do nemocnice vo Florencii, kde sa podrobil dôkladným vyšetreniam. Od začiatku bolo zle. Viacnásobné zlomeniny, trauma, ťažké zranenia mozgu … Stav teenagera zostal kritický aj po nočnej operácii hrudníka.

Rodičia Philippe s Andreou

To už boli Philippe s Andreou v aute na ceste zo Švajčiarska do Talianska. Ponáhľali za milovaným synom, aby mu dodali materskej lásky. Čakali na zázrak, ale stav Jasona bol natoľko vážny, že si lekári ani netrúfli na ďalší operačný zákrok. V nedeľu dopoludnia potom konštatovali jeho smrť. Rodičia boli v poslednej minúte jeho nenaplneného života u neho.

„Keď sa na Jasona pozerám, som nervóznejší než manželka,“ rozprával podľa Blick pred pár mesiacmi Philippe. „Ako bývalý jazdec moc dobre viem, ako veľmi bolestivé následky môže taký pád mať,“ doplnil.

Mŕtvola motorkára ožila na pitevnom stole. Tesne predtým, než ho rozrezal patológ!

Sám býval excelentným motorkárom. Niekoľkonásobným majstrom republiky, svetovou špičkou v motokrose. K nemu konieckoncov priviedol aj svojich synov. Jasona aj mladšieho Bryana (16). Mamička Andréa s dcérou Alyson (23) svojím chlapom poskytli dokonalé zázemie.

Lenže Jasona nelákali veľké skoky a piesočné zákruty. Videl sa ako šampión MotoGP. A tak zbehol na cestu, čo však nič nezmenilo na podpore jeho najbližších. „Ale poviem vám, som ohromený rýchlosťou, ktorou Jason ide na tak úzkych pneumatikách. V motokrose sa mi o takej rýchlosti ani nesnívalo,“ dodal otec, ktorý pracuje pre známu značku KTM.

Desivé video! Bol bez vodičáku, pri predbiehaní zrazil dvoch motorkárov, potrestaný však nebude

Práve zbesilá rýchlosť sa stala jeho prvorodenému synovi osudnou. Miesto zbieranie vavrínov v adrenalínovom športe teraz jeho najbližší chystajú tú najsmutnejšie ceremónii – pohreb.