Po niekoľkých zverejnených skicách Jeep v Šanghaji konečne odhalil koncept Yuntu. Naznačuje príchod luxusného Grand Wagoneer, alebo ešte niečoho iného?
Ani americký Jeep nechýba na práve prebiehajúcom šanghajskom autosalóne. Značka koncernu FCA Group zameraná na SUV aktuálne pracuje na veľkom sedemmiestnom automobilu, ktorým by chcela konkurovať britskému Range Roveru. A takto veľký voz sa prvýkrát prezentuje práve v Šanghaji.Na čínskom autosalóne výrobca vystavuje koncept Yuntu, ktorý má svojou veľkosťou chystanému sériovému modelu veľmi blízko. Je veľký a vnútri ponúka tri rady sedadiel, ktoré sú v tomto prípade tvorené oddelenými kreslami. Lenže chystaný Grand Wagoneer chce byť luxusným tovarom, zatiaľ čo Yuntu pôsobí skôr rodinne. Či už Yuntu ukazuje nejaký chystaný produkčný model, alebo nie, je jasné, že Yuntu (v preklade oblak) minimálne naznačuje, kam by sa dizajn jeepov mohol v nasledujúcich rokoch posunúť. Horizontálna maska ​​chladiča rozdelená do siedmich častí ako charakteristický prvok jeepu musí zostať, doplní ju však svieži moderné prvky ako úzke svetlomety.Dôležitý je tiež pohľad dovnútra, pretože Yuntu dokazuje, že aj Jeep koketuje s veľkými dotykovými obrazovkami. Konceptu totiž nechýba hneď niekoľko displejov zabudovaných v sedadlách, ktoré pri jazde zabavia posádku. Obrazovky sú umiestnené aj v palubnej doske, a to ako pred vodičom, tak pred spolujazdcom aj na stredovej konzole.Aká technika pracuje v útrobách, výrobca zatiaľ nezverejnil. Nápisy PHEV ale dokazujú, že Yuntu je plug-in hybridom, zrejme s technikou z Chrysleru Pacific. Takýto model Jeep zatiaľ neponúka, čo sa ale v budúcnosti nepochybne zmení. A je pokojne možné, že veľké SUV bude prvým modelom značky s týmto ústrojenstvom.
Nový veľký jeep bude podľa dostupných správ predstavený v roku 2020. Tento luxusný model má za základ použiť rámovú konštrukciu od Ramu a teda nie techniku ​​budúceho Grand Cherokee, ako sa predtým špekulovalo.