Judita obvinená z ubodanie šestnásťročného Tomáša prehovorila! Prvé šokujúce slová!

5422

Celým Slovenskom otriasla otrasná vražda, ktorá sa odohrala pred necelým mesiacom v Žiline. Gymnazistu Tomáša († 16) mala podľa polície obzvlášť brutálnym spôsobom na smrť dobodať jeho najlepšia kamarátka Judita (16). Teraz sa dievča prvýkrát od Tomášove smrti rozhodla prehovoriť.

V gauči v Juditinej detskej izbe našli kuchynský nôž s čiernou rukoväťou a čepeľou dlhou 185 mm. Že sa jedná o vrazenie zbraň, majú potvrdzovať krvavé stopy, ktoré sa na ňom nachádzajú. Výsledky DNA údajne preukázali, že krv patrí Tomášovi i Judite. Server Čas.sk následne získal prvé slová obvinenej Judity od doby, čo sa hrozný čin odohral.

Prečo to urobila, zaujíma nielen rodinu, ale aj chlapcových spolužiakov a kamarátov a tiež prokuratúru a políciu. Judita sprvu tvrdila, že ho zabil falošný odpočtár energii. Nakoniec sa ale všetko ukázalo byť inak a polícia obvinila z vraždy práve mladú dievčinu. Tá dlhú dobu mlčala. Neskôr ale pred vyšetrovateľom pár slov povedala: „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem, ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát a je mi to všetko neskutočne ľúto.“

 Drogy a alkohol  poprela 

Keď stála pred sudcom Okresného súdu v Žiline, svoju výpoveď ešte doplnila. Na otázku sudcu, či chce k činu niečo povedať, povedala: „Áno, chcem, s Tomášom sme boli veľmi dobrí priatelia, dlho sme sa poznali, nedokážem si vysvetliť, čo sa stalo, ale je mi to strašne ľúto. Nemám skúsenosti s alkoholom, nepijem alkohol a nemám skúsenosti ani s drogami. „

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

Dievčinu poslali do vyšetrovacej väzby, avšak štátny zástupca, ani sudca stále nepoznajú odpoveď na otázku, čo malo byť motívom jej brutálnej agresivity. Polícia zatiaľ oficiálne nepotvrdila, koľko rán Tomáš skutočne dostal, vie sa však, že išlo o veľmi surový spôsob smrti. Neoficiálne sa tvrdí, že schytal až 21 bodnutí nožom. Vyšetrovatelia ani sudca nevedia, či bola Judita pod vplyvom návykovej látky. Testy na bežné drogy u nej skončili s negatívnym výsledkom.

Zatiaľ sa len objavujú špekulácie, že mohla užiť neznámu návykovú látku alebo čin mohla spáchať v dôsledku nediagnostikovanej duševnej choroby. Nedá sa odhadnúť, či sa môže nekontrolovateľná agresia znovu aktivovať, teda zostáva Judita vo väzbe. Policajti sa odmietli k čomukoľvek oficiálne vyjadriť.

Nové podnikanie v Prahe. Sprievodca Karim ukazuje jej odvrátenú tvár , akú nepoznáme