Na slušného chlapca sa vo Väznici Bělušice vraj premieňa na doživotie odsúdený dvojnásobný vrah Robert Tempel (46). Vymýšľa a šije hračky pre deti. Lenže … Prvé slová po tom, čo včera vošli novinári na jeho samotku, venoval omilostnenému Jiřímu Kajínkovi (58).

„Kajínek o mne hovoril, keď išiel z väzenia. Prečo si ma bral vôbec do pusy ?! Ako si mohol dovoliť o mne takto hovoriť!“ Zaznelo výhražne od Tempela. „Za dva roky budem žiadať o podmienečné prepustenie,“ dodal.

Kajínek sa rozhovoril o vraždách a o tom prečo sa guľka zastavila na lopatke

Usmerniť väzňa musela Petra Kučerová, hovorca Väzenskej služby ČR, s tým, že už sa bude hovoriť len o bábikách. Práve tie vymýšľa a šije zhruba osem mesiacov Robert Tempel v rámci výchovnej činnosti. „Najskôr zvieratko vymyslím, urobím náčrty. Podľa nich spoluväzni látku nastrihajú a ja potom už zvieratka dávam dokopy. Niektoré sa skladá zo štyridsiatich kúskov,“ prezradil výrobu. „Mám radosť, že robím niekomu radosť,“ povedal muž, ktorý si za mrežami odpykáva osemnásty rok.

Potom sa ešte znovu vrátil k bývalému spoluväzňovi Kajínkovi. Zjavne ho nemá rád, aj keď sa snažil o opak. Omilostenie mu vraj ale nezávidí. „Želaj, a bude ti dopriané,“ komentoval »kolegovu« situáciu chladne.

Jiří Kajínek, najslávnejší český väzeň, môže ísť znova sedieť! Úhlavný nepriateľ ho ženie na súdu

 Hovorili mu  Psycho 

Robert Tempel, v podsvetí známy pod prezývkou Psycho, bol odsúdený za vraždu dvoch mladíkov (22 a 25) z roku 2001. Právoplatný rozsudok na doživotie padol po štyroch oslobodzujúcich verdiktoch až v roku 2009. Mužov, ktorým dlhoval, vylákal na lesné parkovisko pri Hruškové na Sokolovsku s tým, že im dá 16 tisíc eur za vozidlo Audi. Oboch ale zastrelil a okradol. Potom tela, z ktorých jedno nieslo stopy mučenia, zahrabal na chate svojho známeho.

 Čo o ňom Kajínek  povedal? 

„Uvedomte si, že ma držali medzi najväčšími potvorami, čo tu sú. Ja ich všetky poznám osobne. Keby som vypichol najväčší kreatúru, netvora a hajzla – tak to je Robert Tempel. Udal ma, že chcem utiecť. Ide o to, že kradne životy. Nie je hlúpy, ale to, čo má v hlave, je otrasné, najväčší špina …“ opísal v TV Prima svoje skúsenosti z väzenia.

 Priestor aj pre  deti 

Vo Väznicu Bělušice v utorok prebehlo stretnutie riaditeľov piatich väzníc s novinármi. Pri tej príležitosti hostiteľská väznica predstavila novo vybudovanú záhradu, kde sa väzni socializujú. Učia sa včelárstvu, záhradníčeniu. Môžu tu tráviť čas s návštevami. Preto má záhrada aj detský kútik, aby sa potomkovia odsúdených neocitli v neprívetivom prostredí murovanej väznice.