Koncert Iron Maiden a ďalších dvoch kapiel na Letisku Žilina videlo 15 tisíc návštevníkov. Ponúkli bezkonkurenčnú šou!

1593
Megakoncert troch kapiel – Iron Maiden, Sabaton, The Raven Age – videlo podľa informácií organizátorov približne 15 tisíc návštevníkov, ktorí boli v stredu večer zvedavých na nové i staré skladby tejto nestarnúcej legendy. Koncert sa konal v areáli Letiska Žilina.

Z množstva menších klubových akcií, ktorými si zapĺňajú svoj itinerár v priebehu celého roka, vynikol koncert anglických Iron Maiden po organizačnej stránke, ako i návštevnosťou.

Kapela Iron Maiden bola na Slovensku už piatykrát, prvýkrát koncertovali ešte v roku 1993 v Bratislave a v roku 1995 v Žiline. Neskôr v roku 2000 v Banskej Bystrici a naposledy pred včerajším koncertom v júli 2013 na festivale Topfest v Piešťanoch. Ich šou trvala bez pár minút dve hodiny.

Žilinské letisko sa stalo ideálnym miestom pre veľkú open-air akciu, akou bola táto. Dostupná poloha i množstvo miesta pred pódiom zvyšovali komfort všetkých priaznivcov heavy metalu a tešenie nenarušil ani nepríjemný zápach, ktorý bolo cítiť (našťastie iba) na parkovisku. Po vstupe mal každý približne dve hodinky čas na vášnivé debaty o svojich očakávaniach. Pri anglických lídroch žánru NWOBHM (New Wave of British Heavy Metal) sú štandardne vysoké a vždy naplnené.