Britskému princovi Charlesovi (72) sa prezýva večný čakateľ na trón. Dnes je to presne 69 rokov, 3 mesiace a 1 deň, čo stojí v rade na trón. Po ňom sa žezla ujme syn William (38), avšak jeho vnuka George (7) už vladárenie zrejme minie. Uznávaná expertka na kráľovskú monarchiu totiž tvrdí, že práve William bude posledným kráľom!

Charlesovo nástupníctvo sa počíta odo dňa, odkedy je jeho matka Alžbeta II. (95) kráľovnou, teda od 3. februára 1952. Vtedy panovníčka vystriedala vo funkcii svojho otca, kráľa Juraja VI. († 56), ktorý zomrel. Odvtedy uplynulo už neuveriteľných 25 293 dní. Niet teda divu, že je Charles svetovým rekordmanom, čo sa týka čakanie na trón.

Ďalší následníci už ale také martýrium podstupovať nemusí. Aspoň to tvrdí britská spisovateľka Hillary Mantelová (68), ktorá je dvojnásobnou laureátkou prestížnej Man Bookerovej ceny.

Meghan je ,Hlúpa herečka z káblovej televízie.’  oprel sa do vojvodkyne Jeremy Clarkson 

Vyhlásená odborníčka na kráľovskú rodinu je presvedčená, že britská monarchia speje ku svojmu definitívnemu koncu. „Zaujímalo by ma, či je kráľovná jedinou osobou, ktorá ešte verí v túto inštitúciu. Som si však istá, že jej veria z celého srdca,“ hovorí Mantelová, ktorá sa šokujúcich výrokov rozhodne nebojí.

Podľa nej mala Alžbeta II. už dávno abdikovať a dovoliť Charlesovi, aby namiesto nej vládol. „Chápem, že vladárenie berie za posvätný úlohu, ktorého sa vzdať nemôže … Lenže väčšina sveta vidí kráľovskú rodinu ako súčasť šoubiznisu a vladárenie považuje za prácu, takže by sa na kráľovnú nikto nehneval, keby odišla do dôchodku,“ pokračuje expertka. „Myslím, že toto je konečná pre monarchiu, ktorá vstupuje do záverečnej éry. A podľa mňa táto veľká éra skončí s Williamom,“ dodala vo svojej mrazivej predpovedi.

Che Guevarov vnuk bol punkerom a anarchistom

 Monarchiu chce 63 percent  Britov 

Nedávne prieskumy verejnej mienky zatiaľ koniec monarchie neveštia, aj keď jej obľuba pozvoľna upadá … Pre jej pokračovaní sa vyslovilo 63 percent Britov. Rovnaké percento ľudí je tiež presvedčených, že by kráľovná mala vládnuť tak dlho, dokiaľ bude žiť. Ako ďalšieho panovníka by potom viac Britov videlo radšej Charlesa (37%) ako Williama (34%). Pričom ešte vlani to bolo naopak.