Populárna britský moderátor Jeremy Clarkson sa v komentári pre denník The Sun zastal kolegami Piersa Morgana, ktorý minulý týždeň kvôli výrokom na adresu Megan Markleové opustil reláciu, ktorej bol dlhoročným moderátorom.

Jeremy Clarkson sa preslávil ako moderátor automobilovej show Top Gear a neskôr aj jej duchovného nástupcu Grand Tour. Zároveň je ale populárnym komentátorom a glosátor. Vo svojom poslednom kúsku sa venoval incidentu, ktorý minulý týždeň zahýbal Veľkou Britániou.

Ostrý spor kráľovských bratov! William už Harrymu neverí, všetko vykecá!

Keď minulý týždeň prebehol ostro sledovaný rozhovor princa Harryho a vojvodkyne Meghan s Oprah Winfreyovou, moderátor programu Dobré ráno, Británia (Good Morning Britain) Piers Morgan obvinil vojvodkyňu z klamstva. Meghan v rozhovore napríklad obvinila britskú kráľovskú rodinu z rasizmu, keď sa jej členovia obávali, akú bude mať jej syn Archie farbu pleti.

„Za kým si šla? Čo ti povedali? Je mi ľúto, ale neverím ani slovu z toho, čo povedala. Neveril by som jej, keby predpovedala počasie,“ okomentoval rozhovor Morgan. Na svojom Twitteri potom ešte Meghan nazval „princeznou Pinokio“. Prirovnal ju tak ku slávnej rozprávkovej bábke, ktorej sa pri každom zaklamaní predlžuje drevený nos.

Tajná svadba Meghan a Harryho v záhrade? Len ďalšia lož! Kňazi odhalili, ako to skutočne bolo

Na vládnu agentúru Ofcom, ktorá sa zaoberá reguláciou médií, na Morgana prišlo vyše 57 tisíc sťažností od divákov (rekord od vzniku agentúry v roku 2002). Moderátor po následnom strete s kolegom v štúdiu, z ktorého nahnevane odišiel, oznámil, že s reláciou Dobré ráno, Británia končí.

Jeremy Clarkson ale stojí pevne na strane moderátora. „Je to vážne divné, ale prvýkrát v živote súhlasím s Nigel Farage aj Piers Morganom,“ napísal v komentári. Vojvodkyňu Meghan označil za niekoho, ku komu vzhliadajú masy mladých a hlúpych, pretože si myslia, že svojím hraním si na obeť položia britskú monarchiu na lopatky.

Podľa Clarksona si britská monarchia prešla ďaleko horšími vecami, než je „ľahké sťažovanie si hlúpej herečky z káblovej televízie“.

„V tomto mi verte. Meghan je porazená. Za päť rokov si bude sama fotiť fotky pred Taj Mahal alebo pózovať na nejaké milionárskej jachte v Stredozemnom mori. Starému chudákovi Piers Morganovci nakoniec dôjde, že podal výpoveď úplne zbytočne,“ dodal moderátor.

Hon na bosorky! Likvidácia starých filmov a seriálov vadí aj niektorým aktivistom

Jeremy Clarkson a Piers Morgan sú pritom dlhoroční nepriatelia. Napríklad v roku 2004 sa na odovzdávaní cien britskej tlače (British Press Award) rozhádali a došlo dokonca aj na ľahkú bitku. Clarkson nazval Morgana s*ačkou a jeho kolega následne odvetil, že väčšie „nakladačku“ dostal aj od svojho trojročného syna.