Mal strážiť batoľa, kým išli rodičia pre pervitín! To skončilo v nemocnici s krvácaním do mozgu.

541
sudca rozsudok

Otrasný prípad začal rozpletať súd v Česku. Mladík (24) sa spovedá z toho, že podľa obžaloby preleskol bábätko (6 týždňov). To skončilo v nemocnici s krvácaním do mozgu. Obžalovanému hrozí až 12 rokov v base.

Incident sa mal odohrať vlani na jar na severnom Plzensku. Mladík vtedy strážil malého potomka známych, u ktorých býval. Podľa obžaloby ale chlapčekovi ublížil.

„Najmenej jedným razantným úderom otvorenou dlaňou udrel poškodeného maloletého po ľavej a pravej tváre, spôsobil mu krvné výrony a neveľké zakrvácanie v mäkkých mozgových plienkach,“ povedala štátna zástupkyňa Věra Brázdová.

Najväčšie monštrum v Čechách: Romana Zienertová zavraždila svoje štyri deti

 Razantný  útok 

Bábätko skončilo v nemocnici. „Mohlo dôjsť k pomliaždeniu mozgu či rozsiahlejšiemu krvácaniu. Viedol proti maloletému útok, ktorý bol plne spôsobilý privodiť poranenie životne dôležitého orgánu,“ dodala Brázdová. Navrhuje trest 5,5 roka väzenia.

Obžalovaný mladík odmietol vypovedať, vinný sa vraj ale necíti. Osudný deň opísal v prípravnom konaní. Uviedol, že ho rodičia chlapčeka vtedy požiadali, aby dieťa postrážil.

Neuveriteľne brutálny čin na deň matiek! Žena zavraždila svoje tri deti, pomáhal jej 16-ročný syn!

 Obžalovaný: Spal som,  išli pre  pervitín 

„Išli do Plzne pre pervitín. Ja som spal, akurát som stlmil televíziu, aby malého nerušila. Ten trochu mravčal, dal som mu mliečko. Všimol som si, že má na tvári opuch, akoby ho niečo uštiplo,“ uviedol mladík.

Otcovi malého, ktorý mu volal, ale nič nepovedal. „Mal som strach, že by išli rýchlo späť a mohlo by sa im niečo stať,“ tvrdil. Keď sa rodičia vrátili, išla matka hneď so synom do plzenskej fakultnej nemocnice.

Vraždy v ruskej škôlke! Útočník zastrelil dve deti (†5 a †6), opatrovateľku a potom aj seba

 Malý  pišťal 

Že by chlapcovi ublížil, poprel. „Myslím, že mu to mohla urobiť matka, ale nevidel som to. Pred tým ale, keď malého dojčila vedľa v izbe, začal zrazu ako úplne pištať. Jeho otec tam hneď vbehol, čo sa deje,“ opisoval obžalovaný.

Uviedol tiež, že počas pobytu u rodičov chlapca šnupal pervitín. Súd bude pokračovať výsluchy svedkov a znalcov.