Polícia jeho neprávom nadobudnuté bohatstvo odhaduje v prepočte na neuveriteľných 350 miliónov eur. Kto bol John Palmer (†64), prezývaný ako „zlatý prst“? BBC nedávno o úspešnom podvodníkovi uviedla nový seriál s názvom Introducing Gangster: The Story of John Palmer. Jeho tvorcovia chcú uviesť na pravú mieru všetky mýty, ktoré sa okolo milionárovho života v priebehu rokov objavili.

Muž, ktorý o sebe vždy hovoril ako o úspešnom podnikateľovi a odmietal nálepku mafiána, stál v roku 2001 pred súdom za najväčšiu lúpež v celej britskej histórii. Palmer po viac ako štvrťstoročí viedol medzinárodnú zločineckú organizáciu, v ktorej bol zapojený kdekto. Napríklad bežní policajti, sudcovia, ale aj svetoví politici.

V roku 2015 zbohatlíka zastrelil neznámy útočník na záhrade jeho vlastného domu.

Ako sa jednému bežnému smrteľníkovi podarilo tak zbohatnúť? Hoci za to nikdy nebol odsúdený, mal stáť v pozadí obrovskej lúpeže. Podľa denníka The Sun išlo celkovo o 26 miliónov libier, dnešný ekvivalent zodpovedá viac ako 100miliónov eur.

Lúpež, ku ktorej došlo 26. novembra 1983 neďaleko letiska Heathrow, možno len ťažko uveriť. Najatí lupiči vykradli opevnené skladisko plné zlata. Behom pár hodín sa im ho podarilo naložiť niekoľko ton!

Zvrat v prípade lúpeže storočia! Policajti našli ukradnuté poklady!

Kriminalisti dokázali počas niekoľkých týždňov pochytať väčšinu z predpokladanej šestice lupičov. Napriek tomu, že všetky stopy viedli k podnikateľovi Kennethu Noyeovi a jeho komplicovi Johnovi Palmerovi, vyšetrovatelia nezvládli pozbierať dostatok dôkazov.

Palmer sa vtedy vyhol zatknutiu po tom, čo so svojou rodinou utiekol na Tenerife. Napriek tomu sa má za to, že obaja „výtečníci“ dokázali zlato roztaviť a vyrobiť z neho šperky, čím ulúpený tovar dostali do obehu.

Deväť miliónová lúpež na francúzskej diaľnici, ako vo filme

V roku 2001 bol Palmer uznaný za vinného z prípravy obrovského podvodu s nehnuteľnosťami. Podľa všetkého pripravil až 20 000 ľudí o milióny libier. Z osemročného trestu si odsedel iba polovicu. V roku 2015 zbohatlíka zastrelil neznámy útočník na záhrade jeho vlastného domu.