Zvrat v prípade lúpeže storočia! Policajti našli ukradnuté poklady!

576

Viac ako tri roky po vlámaní do drážďanskej barokovej klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) našli vyšetrovatelia väčšiu časť lupu v Berlíne. V noci na sobotu zaistili v nemeckom hlavnom meste 31 častí koristi, oznámili podľa agentúry DPA polícia a štátne zastupiteľstvo. Zaistené kusy boli v sprievode špeciálnych policajných síl prepravené do Drážďan.

V saskej metropole nájdené predmety najskôr preskúmajú kriminalisti a následne aj experti zo saských umeleckých zbierok. Majú zistiť, či sú jednotlivé položky pravé a kompletné.

Miliardová krádež v Drážďanoch! Policajti chytili ďalšieho člena z arabského rodinného klanu 

Vyšetrovacie orgány uviedli, že nálezu cenných predmetov predchádzali rozhovory s právnikmi pravdepodobných páchateľov. Od začiatku roka sa v Drážďanoch koná proces so šiestimi osobami obžalovanými zo závažnej organizovanej krádeže, podpaľačstva a obzvlášť závažného podpaľačstva.

Páchatelia sa do drážďanského Rezidenčného zámku vlámali 25. novembra 2019. Lupiči sekerami rozbili vitrínu a odniesli si šperky zo 17. a 18. storočia. Ukradli 21 šperkov obsahujúcich 4300 diamantov a briliantov v celkovej hodnote presahujúcej 113 miliónov eur a pri lúpeži spôsobili aj vecnú škodu vo výške presahujúcej milión eur.

Lupiči si v kľude odniesli šperky za milióny. Mali dokonalý plán

Vyšetrovatelia sú presvedčení, že za vlámaním sú členovia známeho berlínskeho klanu. Obžalovaní pochádzajú z veľkej rodiny arabského pôvodu, ale ide o nemeckých občanov.