Mama vletela autom v plnej rýchlosti spolu so svojim synom do rieky. Pomoc riečne polícia odmietla, obaja sa utopili

632

Desivá udalosť sa odohrala v americkom štáte Connecticut. Connie Crowellová (†54) vošla v plnej rýchlosti spolu so svojim synom Jackom (†22) do rieky.

Podľa šéfa miestnej polície Roberta N. Rinaldiho tragická udalosť bola naplánovaná samovražda. Blízki priatelia utopených sú otrasení.

O prípade sa ako o nehode nedá hovoriť aj kvôli prekvapivej situácii, ktorá sa po vjazde do rieky stala. „V momente incidentu pri brehu rieky zrovna hliadkoval policajný čln. Potom, čo strážnici doplávali k miestu domnelej nehody a podujali sa ženu s dieťaťom zachrániť, matka odmietala akokoľvek sa strážnikmi komunikovať,“ opisuje nevídanú situáciu Rinaldi.

Spolu so snahou zachrániť oboch topiacich riečni policajti informovali ďalšie zložky záchranného systému. O niekoľko minút neskôr na miesto dorazili aj hasiči. Pripravení potápači ihneď priviazali stále hlbšie klesajúce auto k silnému navijaku, ktorým vozidlo začali vyťahovať. Avšak matku s chlapcom sa im nepodarilo zachrániť.

Otec rodiny zavraždil manželku aj štyri deti. Neprestajne ma buzerovala vo väzení budem mať konečne pokoj, vyhlásil

Policajti ešte stále neobjasnili motív samovraždy. Väčšina opýtaných ľudí, ktorí Connie poznali, boli z jej rozhodnutia v šoku. Žena bola v miestnej komunite známa svojou angažovanou prácou v organizácii bojujúcej proti alkoholizmu medzi mladistvými. Podľa opýtaných jej vzťah k chorému Jackovi bol pre mnohých vzorom, ako sa statočne vysporiadať s neľahkým ľudským údelom.

Otec chcel zachrániť tri deti, ktoré spláchla mohutná vlna do oceána! Skočil pre ne, a sám sa utopil

„Všetci Jacka na škole milovali,“ spomína na chlapca riaditeľ miestnej školy Joseph Kobza. Podľa jeho slov bude trvať dlho, než sa miestna komunita s nečakanou udalosťou vyrovná.