Otec chcel zachrániť tri deti, ktoré spláchla mohutná vlna do oceána! Skočil pre ne, a sám sa utopil

690

Tragicky v sobotu zomrel Steven Mote. Otec štyroch detí trávil na obľúbenej austrálskej pláži rodinné popoludnie, keď uvidel, že deti, ktoré sa hrali v plytčinách, spláchla vlna a prúd ich ťahá ďalej na otvorené more. Štyridsaťjedenročný muž spolu s ďalšími piatimi dospelými sa vrhli do vody. Hrdinský čin ho stál život.

Austrálčan Steven Mote vyrazil so svojou rodinou v sobotu na obľúbenú pláž Woonona Beach, aby si tam užil pohodový deň. Ovšem rodinná pohoda skončila obrovskou tragédiou. Kým si šesť dospelých rozprávalo na pláži, tri deti sa čliapkali v plytčinách v oceáne. Prišla však vlna, ktorá ich strhla do hlbokých vôd, silný prúd ich tiahol ďalej na otvorené more. Štyridsaťjedenročný muž, otec štyroch detí, sa vrhol spolu s ďalšími piatimi dospelými do vody v snahe deti zachrániť.

 Skočil pre deti, sám sa  utopil 

Záchranná akcia sa skončila tragicky. Rodinnému nešťastia sa prizerali ďalší návštevníci pláže, ktorí sa hnali rodine na pomoc. Svedkovia na vodných skútroch a surfoch pomohli deťom na breh. Na miesto vyrazili aj záchranári. Potom, čo bol Steven vytiahnutý z vody, bol v bezvedomí. Lekári so všetkými silami sa snažili muža zachrániť, ale márne. Zomrel na mieste. Deti boli prevezené podľa informácií britského denníka Daily Mail do nemocnice a sú stabilizované.

Sexy modelka Playboya sa utopila pri fotení v Taliansku

Rodina je z náhlej smrti Stevena v šoku a priatelia ho popisujú ako milého a obetavého človeka.Ďalší anjel vstúpil do zlatých brán nebies. Budeš nám tu chýbať, zanechal si po sebe prázdne miesto,“ napísala Margaret Wetiová na sociálnu sieť Facebook a pridala tam fotografiu, na ktorej sa Steven usmieva. „Budem postrádať veľký úsmev a ten jeho smiech. Každá chvíľa s tebou bola mimoriadna,“ napísal na sociálnu sieť David Ralph. „Odpočívaj v pokoji, Steve Mote. Ďakujem ti za úžasné spomienky,“ napísala Kristy Prichardová.

Za záchranu psíkov zaplatili cenu najvyššiu! Všetky sa utopili!