Maria prežila holokaust, doktora skoro nie. Amputoval jej zdravú nohu

1865

Maria Dronov (89) z Ruska patrí medzi ľudí, ktorí v hlave nesú tie najtemnejšie spomienky. Ako malá prežila koncentračný tábor a bola svedkom smrti mnohých ľudí. Napriek tomu ju ten najhorší zážitok stretol až teraz, v roku 2018. Pri akútnej operácii nohy, ktorú mala postihnutú vážnou gangrénou, jej doktor omylom amputoval zlú nohu. Nakoniec tak skončila bez oboch končatín.

K incidentu došlo v nemocnici v meste Voronež neďaleko hraníc s Ukrajinou. Mária bola do strediska prijatá, pretože jej pravá noha bola postihnutá vážnou gangrénou a musela byť čo najskôr amputovaná. Gangréna je označenie pre odumreté telesné tkanivo, najčastejšie v dôsledku bakteriálnej infekcie, poranenia alebo trombózy.

Operácia prebehla. Keď ju ale jej syn Andrej Dronov prišiel navštíviť, zistil, že doktori jeho matke z nevysvetliteľného dôvodu amputovali druhú nohu. A ešte sa to snažili skryť. „Pustili nás s manželkou do jej izby. Vošli sme a zistili … že jej amputovali zlú nohu. Nie pravú, ale celú ľavú! “ Sťažoval sa Andrej miestnemu serveru Notebook Voronezh.

 Chybu vyšetruje vládna  komisia 

Syn okamžite so svojou manželkou zavolal políciu, ktorá sa začala pýtať. Ako prvého vypočúvala primára nemocnice, doktora Sergeja Šamsutdinova, ktorý argumentoval, že v skutočnosti bolo treba amputovať obidve nohy. Na to ale Andrej reagoval, že bolo jasne vidieť, ako je matkinho pravá noha čierna z infekcie, zatiaľ čo ľavá zdravá, len trochu opuchnutá, teda amputácii nepotrebuje.

Päť rokov dochádzal na chemoterapie. Až potom lekári zistili, že žiadnu rakovinu nemal

Andrej nakoniec obvinil nemocnicu z úmyselného falšovania medicínskej dokumentácie s cieľom zakryť chybu a na odmietnutí komunikácie s inou klinikou, ktorá mala o zdravotnom stave Márie informácie. Prípad sa postupne dostal až k ruskej investigatívnej komisii, úradu, ktorý sa zaoberá bojom s korupciou a zločinom vnútri ruských inštitúcií. Pochybnú amputáciu aktuálne vyšetruje.

 Preživší  holokaust 

Mária bola počas druhej svetovej vojny zajatá nemeckými vojakmi a poslaná do koncentračného tábora. Na slobodu sa dostala na konci vojny v roku 1945. Zvyšok života strávila ako vážená učiteľka matematiky. Snímky z ruských médií ukazujú, že gangrénou mala postihnutú skutočne len pravú nohu.

Arogantná lekárka nechala v nemocnici 10 ročného Adamka krvácať až padol do kómy! Dôsledok: Chlapček má poškodený mozog.